Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
17/04/2018 - 11:05

Żenią biznes z nauką na Forum Inwestycyjnym w Tarnowie

Przedstawiciele świata nauki, polityki i biznesu spotkali się w Tarnowie na kolejnym już jedenastym Forum Inwestycyjnym, żeby dyskutować o najnowszych kierunkach rozwoju w polskiej i europejskiej gospodarce. Przez dwa dni (16 i 17 kwietnia) zaproszeni eksperci dyskutują między innymi kwestie technologii finansowych (finTech), nowych technologii w energetyce i służbie zdrowia oraz innowacyjnych systemów zarządzania w przedsiębiorstwach.

Dla Zygmunta Berdychowskiego, organizatora Forum Inwestycyjnego,  to kolejna rekordowa konferencja. W Tarnowie tłumnie zjawili się reprezentanci biznesu, założyciele startupów, eksperci, naukowcy i innowatorzy, dla których udział w Forum to znakomita okazja do nawiązywania współpracy, wymiany doświadczeń i prezentowania najlepszych, innowacyjnych rozwiązań w biznesie.

W trakcie forum zaplanowano kilkanaście paneli, w których prelegentami będą przedstawiciele największych w Polsce firm oraz korporacji. Doglądaliśmy ostatnich przygotowań do tego wydarzenia, które w tym roku wyjątkowo odbywa się w siedzibie tarnowskiej PWSZ.

Czytaj też Jak ukręcić u nas dobrze biznes na nowoczesnych technologiach

W jednym z paneli dyskusyjnych „Klastry. Jak daleko stąd do innowacyjności” wziął udział wicemarszałek województwa Stanisław Sorys. W swoim panelu zastanawiał się nad tym, na jakie korzyści mogą liczyć przedsiębiorcy tworzący klastry i jakie są sposoby klastrów na tworzenie relacji między środowiskami biznesowymi i naukowymi?

W Małopolsce mocno angażujemy się we wsparcie inicjatyw klastrowych. Wśród przedsięwzięć strategicznych wskazanych w Regionalnej Strategii Innowacji oraz Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego do 2020 roku ujęte jest m.in. wsparcie klastrów. Pamiętajmy też, że nasz Regionalny Program Operacyjny służy budowaniu relacji nauki z biznesem, na co zabezpieczyliśmy kwotę 70 mln zł– mówił wicemarszałek. Podkreślił przy tym, że przedsiębiorcy powinni chętniej zrzeszać się np. w samorządach gospodarczych.

Jak co roku podczas Forum zostaną wręczone prestiżowe nagrody w kategoriach: Inwestor i Inwestycja Roku oraz w konkursie „Robot Show” za innowacyjne rozwiązania technologiczne. W ramach IV edycji konkursu „Startup Award” dla najbardziej innowacyjnych startupów przyznane zostaną nagrody finansowe. Na zwycięzcę konkursu czeka 100 tys. zł oraz możliwość zaprezentowania się podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Forum Inwestycyjne zostało zorganizowane przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy, a głównym partnerem jest Małopolska.

[email protected] fot. archiwum

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu