Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 października. Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
18/10/2017 - 06:00

Myśleli, że to policyjna "świętą krowa". Tymczasem...

Nam wlepiają mandaty, a sami parkują gdzie im się podoba. Stróże prawa, którzy powinni świecić przykładem trafili na czarną listę sądeckich „świętych krów”. Okazuje się, że niesłusznie.

- Tym policjantom należy się mandat karny, oburza się internauta, który wrzucił do sieci zdjęcie radiowozu zaparkowanego w Nowym Sączu „na świętą krowę”.

Czytaj też Po co sądeckiej „świętej krowie” prezerwatywa?

Zwykły śmiertelnik na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych parkować nie może i nie powinien. Ale stróżom prawa, którzy powinni świecić przykładem,  jak widać,  wolno więcej. Niby wszyscy wobec mandatów są równi, ale niektórzy równiejsi.

Czytaj też Sądecka "święta krowa" czyli "burak" w roli samca Alfa

Zaraz po naszej publikacji skontaktowała się z nami Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.  Jak wyjaśnia rzeczniczka Iwona Grzebyk- Dulak policyjny radiowóz owszem zajął miejsce parkingowe przeznaczone dla niepełnosprawnych przy  Galerii Sandecja, ale  to dlatego, że miał status pojazdu uprzywilejowanego i wysyłał sygnały świetlne.

W tym czasie funkcjonariusze  podejmowali na terenie galerii interwencję związaną z kradzieżą laptopa - pisze w emailu do naszej redakcji Iwona Grzebyk -Dulak.

Z wyjaśnień policji wynika, że interwencja była pilna, ponieważ złodziej mógł jeszcze przebywać na terenie galerii. To dlatego funkcjonariusze  zaparkowali na jedynym wolnym na parkingu miejscu. Radiowóz miał włączony sygnał świetlny, czego na zrobionym przez internautę zdjęciu nie widać, ale co potwierdza nagranie z monitoringu obiektu.

Jak  dodaje rzeczniczka,  takie uprawnienia dają policji szczegółowe regulacje dotyczące przepisów ruchu drogowego.

(ami)fot. Facebook

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu