Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
przewiń w dół
12/05/2017 - 13:00

Mecz Sandecji z GKS Katowice. Na trybunę dla gości wejdzie tylko 100 kibiców

MKS Sandecja gra dziś z GKS Katowice. Decyzją wojewody śląskiego jedynie 100 kibiców sądeckiego klubu zostanie wpuszczonych na mecz. Wojewoda i tak złagodził swój wcześniejszy, całkowity zakaz wstępu dla zorganizowanej grupy fanów sądeckiej drużyny.

Sandecja GKS Katowice

Wojewoda podjął decyzję zamknięcia sektora dla gości. Zdecydował tak na prośbę policji. Nieofiucjalnie powodem była obawa przed dostaniem się na trybuny większej grupy  kibiców GKS Tychy,"sprzymierzonych" z fanami Sandecji, a wrogo nastawionych do GKS Katowice. Wiadomo tylko, że to nie pierwsza taka decyzja wspomnianego wojewody. 19 kwietnia zakaz wejścia na trybuny dostali kibice GKS Tychy.

Zobacz też: Sandecja - Stomil Olsztyn. Wygraliśmy! Sandecja coraz bliżej awansu!

MKS Sandecja zajmuje teraz pozycję lidera. GKS Katowice też liczy na zwycięstwo i wejście do Ekstraklasy. Katowiczanie solidarnie wyszli naprzeciw sądeczanom i złożyli wniosek o ich wpuszczenie na stadion przy Bukowej. Tyle, że decyzja ma zapaść dopiero dziś, czyli 12 maja, w dzień meczu.

Ale kibice z Nowego Sącza już fetują i na swoim profilu na Facebooku donoszą: -  Po wielu staraniach i wielu wykonanych telefonach naszym kibicom udało się osiągnąć cel jakim był wyjazd do Katowic. Także jutro nasi piłkarze mogą liczyć na ich doping od pierwszej do ostatniej minuty! #RAZEMPOAWANS Ten sam post pojawił się na oficjalnym koncie klubu na Twitterze.

- Na wyjazd mieliśmy oczywiście więcej chętnych niż te100 osób, wskazanych w zmienionej decyzji wojewody ślaśkiego - przyznaje Marcin Rogowski, rzecznik prasowy "Sandecji".

kt, ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu