Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
19/06/2017 - 11:25

Kto pomógł 12-letniemu chłopcu się zabić? Ruszyło śledztwo

Jutro, 20 czerwca w Krakowie przeprowadzona zostanie sekcja zwłok 12-letniego chłopca, którego ciało znaleziono w pustostanie na terenie gminy Łukowica 16 czerwca wieczorem. Prokuratura Rejonowa w Limanowej wszczęła śledztwo w sprawie namówienia i pomocy w targnięciu się na własne życie.

Zobacz też: Nie żyje 12-letni chłopczyk. Policja nie wyklucza samobójstwa

- Okoliczności wskazują, że doszło tu do targnięcia się na własne życie. Śledztwo zostało wszczęte pod kątem do namawiania lub udzielenia pomocy do targnięcia się małoletniego na życie, o czym mówi artykuł 151 kodeksu karnego – mówi prokurator Mirosław Kazana z Prokuratury Rejonowej w Limanowej.

Art. 151. Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zobacz też: Nie żyje 16-latek. Ciało chłopca znaleziono w głębokiej na pięć metrów studni

Rodzina, z której wywodził się chłopiec, to zwyczajni ludzie. Nie ma tu mowy o patologii, alkoholu czy przemocy. Przeciętna polska rodzina. Dlatego śledczy bacznie przyjrzą się środowisku szkolnemu chłopca, jego kontaktom z rówieśnikami, wynikom w nauce i relacjom z nauczycielami. A wszystko po to, by ustalić motyw, powód, dla którego tak młody człowiek zdecydował się na tak dramatyczny krok jak samobójstwo.

Z uwagi na dobro rodziny, prokuratura nie udziela więcej szczegółów w sprawie.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu