Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
20/02/2018 - 13:35

Kto pokieruje szpitalem w Nowym Sączu i kto będzie dyrektorem szpitala w Krynicy-Zdroju?

W najbliższym czasie szykują się dwa konkursy, które wyłonią dyrektorów szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu oraz dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju.

Szpitalem w Nowym Sączu przez 14 lat kierował lek. med. Artur Puszko. Po jego nagłej śmierci pełniącą obowiązki dyrektora szpitala została Lidia Zelek, która była zastępcą dyrektora ds. administracyjno-pracowniczych.

Funkcję tę będzie pełniła do czasu wyłonienia, w drodze konkursu nowego dyrektora.

Zobacz także: Nowego dyrektora sądeckiego szpitala wyłoni konkurs?

Kiedy zostanie ogłoszony konkurs? Jeszcze nie wiadomo. O tym zadecyduje Sejmik Województwa Małopolskiego. Sądecki szpital podlega, bowiem pod Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Także Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, które sprawuje pieczę nad Szpitalem im. dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju musi ogłosić w najbliższym czasie konkurs, który wyłoni osobę, na barkach której spocznie kierowanie tą placówką.

Od 2012 roku kieruje nią Sławomir Kmak, który jest prawnikiem. Wcześniej miał powierzone obowiązki szefa szpitala.

Dlaczego starostwo musi ogłosić konkurs?

28 lutego, a więc dosłownie za kilkanaście dni kończy się Sławomirowi Kmakowi sześcioletni kontrakt.

- Nie ma możliwości przedłużenia kontraktu – mówi Maria Olszowska, kierownik biura prasowego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. - Starosta nowosądecki ogłosi, zatem konkurs na to stanowisko. Zgodnie z procedurą, rada na najbliższej sesji, która odbędzie się 2 marca podejmie uchwałę o powołaniu komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu. To rozpocznie procedurę, która będzie przeprowadzana niezwłocznie.

Obecnie analizowana jest możliwość czasowego powierzenia obowiązków kierownikowi podmiotu leczniczego do czasu wyłonienia dyrektora z konkursu, co zagwarantuje ciągłość strategicznego i organizacyjnego funkcjonowania szpitala w Krynicy-Zdroju.

Zapytaliśmy dyrektora Sławomira Kmaka, czy po ogłoszeniu konkursu będzie się ubiegał o funkcję dyrektora. Na razie nie mówi tak, nie mówi nie.

- Zobaczymy, jakie będą wymogi konkursowe i, czy będę je spełniał – mówi Sławomir Kmak. – Jeśli tak będzie, to się oczywiście zastanowię.

[email protected], Fot. arch. Sadeczanin. info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku