Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
09/12/2017 - 09:30

Kto i dlaczego złamał karierę Bożenie Jawor? Nowym przewodniczącym rady miasta będzie Kwiatkowski?

Czy w sądeckim ratuszu zakończy się polityczna zawierucha związana z odwołaniem Bożeny Jawor z stanowiska przewodniczącej rady miasta? PiS ma już swojego kandydata.

Czy Janusz Kwiatkowski zostanie nowym przewodniczącym rady miasta? To właśnie jego, na ciągle wolne po odwołaniu Bożeny Jawor stanowisko, rekomenduje zarząd miejski Prawa i Sprawiedliwości, który w tej sprawie podjął już uchwałę. Kandydatura Kwiatkowskiego zyskała największe poparcie.

Czytaj też Szok w magistracie. Bożena Jawor odwołana z funkcji przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza

Czy to on zastąpi Bożenę Jawor? Decyzja zapadnie 12 grudnia podczas najbliższej sesji rady miasta. Zdecydują o tym radni podczas

Najbliższa sesja rady miasta już we wtorek. To wtedy dowiemy się, kto zostanie przewodniczącym Rady Miasta Nowego Sącza.

Przypomnijmy, że przewodnicząca zdominowanej przez PiS rady miasta Bożena Jawor została odwołana przez opozycję wspartą sześcioma głosami radnych prawicy.

Czytaj też Kto gra o tron Ryszarda Nowaka. Fakty i polityczne scenariusze. Kampania wyborcza 2018 już wystartowała

Głosowane było tajne, ale mówi się, że przewodnicząca od dawna nie podobała się młodym działaczom partii, którzy po ostatnich wyborach samorządowych skutecznie przypuścili udany szturm na ratusz.

Kto i dlaczego złamał karierę Bożenie Jawor, przewodniczącej rady miasta?  Czy to młode PiS-owskie wilczki urwały się ze smyczy starym, partyjnym wyjadaczom? Czy w ratuszu toczy się ostra walka o schedę po Ryszardzie Nowaku.

Na te wszystkie pytania odpowiadamy w obszernym raporcie na łamach najnowszego, grudniowego  numeru miesięcznika „Sądeczanin”, który kipi od politycznych emocji najważniejszych lokalnych samorządowców, parlamentarzystów i tych, którzy już szykują do walki o władzę w sądeckim ratuszu. Zachęcamy do lektury.

[email protected] fot. T.K

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu