Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
11/12/2017 - 14:50

Kto będzie rządził w sądeckim PiS? Już wszystko jasne

Rewolucji nie było. Leszek Langer ponownie został wybrany na przewodniczącego miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Sączu. Jego prawą ręką pozostanie Patryk Wicher, który nadal będzie piastował stanowisko wiceprzewodniczącego. Wybory uzupełniające, które odbyły się 10 grudnia przyniosły natomiast zmiany w zarządzie partii.

Po glosowaniu w wyborach uzupełniających do zarządu sądeckich struktur Prawa i Sprawiedliwości weszli Agnieszka Kaleta, Małgorzata Belska i Patryk Wicher.

Czytaj też  Władze PiS w powiecie nowosądeckim wybrane. Przewodniczący jeszcze nie 

Obecny na spotkaniu Wiesław Janczyk, wiceminister finansów i  pełnomocnik okręgowy partii analizował dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Limanowski parlamentarzysta mówił między innymi o tym, na czym polega dobra zmiana,  zwrócił tez uwagę na to, że społeczeństwu żyje się dzisiaj bardziej godnie i dostatnio niż za rządów poprzedników. Padły też zapowiedzi dalszych prac i reform, do których w obietnicach wyborczych zobowiązało się ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.

W procedurze głosowania na przewodniczącego zarządu powiatowego - Miasto Nowy Sącz, przewodniczącym zarządu na kolejną kadencję został wybrany Leszek Langer. Nowo wybrany przewodniczący zapowiedział, że w organizowaniu pracy w ramach struktur miejskich PiS, tak jak dotychczas wspierał i zastępował go będzie Patryk Wicher.

Czytaj też Zmiany w strukturach terenowych PiS. Przetasowania, przeszeregowania

Kolejne głosowania przyniosły zmiany na stanowisku sekretarza zarządu. Piotra Lasko zastąpi Małgorzata Belska. Z kolei skarbnikiem zarządu miejskiego partii został Krzysztof Żyłka, który zastąpił Włodzimierza Borzęckiego. Do zarządu weszła także Agnieszka Kaleta, związana z Prawem i Sprawiedliwością od czasów Porozumienia Centrum, była dyrektor biura poselskiego Ryszarda Nowaka.

Obecnie zarząd sądeckich miejskich struktur partii liczy siedem osób. To Leszek Langer, Patryk Wicher, Agnieszka Kaleta, Małgorzata Belska, Lucjan Stępień, Piotr Lasko i Krzysztof Żyłka.

Jmik fot. Prawo i Sprawiedliwość Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu