Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
07/02/2018 - 14:30

Krynica-Zdrój: Nowe skrzydło szpitala zapełniło się pacjentami. Na przeprowadzkę czeka jeszcze blok operacyjny [ZDJĘCIA]

Nowe skrzydło szpitala w Krynicy-Zdroju działa już pełną parą. Pojutrze do nowego budynku zostanie przeniesiony blok operacyjny.Nowa część krynickiego szpitala została otwarta 22 stycznia br. Jako pierwszy do nowoczesnego budynku przeniósł się oddział pediatryczny.
 
- Bardzo szybko w nowym skrzydle ulokował się też oddział intensywnej terapii, jak również centralna sterylizacja - mówi Sławomir Kamk, dyrektor krynickiego szpitala. - Przenosiny do nowego skrzydła odbyły się szybko i sprawnie. Taki był nasz cel.
 
Na zmianę miejsca czeka jeszcze blok operacyjny.
 
- Przeprowadzkę zamkniemy jeszcze w tym tygodniu – dodaje dyrektor Kmak. – W piątek zostanie przeniesiony, jako ostatni blok operacyjny. Zaczynamy po zakończeniu zabiegów, czyli po południu.
 

Zobacz także: Nowe skrzydło szpitala w Krynicy Zdroju otwarte. Ale luksus ! [ZDJĘCIA, FILM]

Nowoczesny obiekt szpitalny oddany do użytku oznacza nową jakość w świadczeniu usług medycznych w tym regionie. Budowa trwała piętnaście miesięcy.
 

Koszt rozbudowy szpitala wraz z wyposażeniem wyniósł 22 mln złotych. W tej kwocie mieszczą się m.in. dotacja celowa z powiatu nowosądeckiego (11 mln zł), pożyczka z NFOŚiGW (2,7 mln zł) i dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (5,7 mln zł, przy wkładzie własnym 2,4 mln zł). 
 
[email protected], Fot. Szpital w Krynicy-Zdroju.
 

Oddziały działają w nowym skrzydle szpitala w Krynicy-Zdroju

Przeprowadzka do nowego skrzydła szpitala już na finiszu.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu