Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
20/10/2017 - 08:25

Koniec z parkowaniem za darmochę pod "Europą". Kto jest klientem a kto nie?

Jeden z naszych czytelników bardzo zainteresował się napotkaną dzisiaj rano sytuacją. Był świadkiem weryfikacji samochodów wjeżdżających na teren parkingu pod centrum handlowym Europa II Plaza. Ma to związek z nowymi decyzjami właściciela. Parking tylko dla klientów.

- Jakie dziwne rzeczy dzieją się na parkingu pod “Europą”. Na wjeździe jest ochroniarz, sprawdza wjeżdżających, robi selekcję i powoduje tym niezłe zamieszanie. Ponoć już nie wolno sobie tak dowolnie parkować, a wpuszczają tylko w wybranych godzinach. Spożywczy jest otwarty od rana to pozwalają wjechać, a reszta dopiero po 10, jak całe centrum już normalnie działa - poinformował nas czytelnik Dawid Kuchnicki, załączając powyższe zdjęcie.

Zobacz: Prędkość, pisk opon i kłęby dymu, czyli gokarty w Samochodówce

Rzeczywiście, prywatny właściciel terenu wprowadził ograniczenia na parkingu. Aby ukrócić proceder pozostawiania samochodów na wiele godzin, przez pracowników pobliskich firm i instytucji, wprowadzono system dozoru.

- Dobrze, że ktoś wreszcie coś z tym zrobił. Rano przyjeżdżali pracownicy na przykład pobliskiego urzędu, biurowca czy firm i zakładów. Zostawiali samochody na wiele godzin, przed otwarciem centrum handlowego dojeżdżali pracownicy znajdującym się w nim sklepów, co łącznie zajmowało większość parkingu. Klienci czasami kilkanaście minut musieli krążyć i szukać miejsca - zachwalała nowe rozwiązanie wracająca z zakupów Maria Wójs, mieszkanka okolicy.

Zobacz: Skrzyżowanie w Biegonicach zagraża mieszkańcom? Władze miasta już się tym zajmują

Jak teraz będzie działał parking? Dostępny będzie dla kupujących w godzinach otwarcia sklepów. Klienci tych dostępnych od godziny 8 właśnie wtedy będą mogli skorzystać z miejsca postojowego, natomiast wjazd dla pozostałych możliwy jest od pełnego rozpoczęcia pracy galerii handlowej od 10:00. Do tego czasu ochrona prowadzi weryfikację kierowców.

Nowe wytyczne budzą sporo kontrowersji. Jedni denerwują się nie mogąc wjechać, inni natomiast cieszą się z większej dostępności wolnych miejsc. Przedstawiciele obu frakcji nawet pisemnie się komunikują, jak widać na poniższym zdjęciu.

Zobacz: Sobotni pożar budynku w Gołkowicach Dolnych to było podpalenie?

Prywatny właściciel terenu ma prawo ustalać własny regulamin korzystania z parkingu, przy swoim centrum handlowym. Chętni aby z niego skorzystać muszą więc, czy tego chcą, czy też nie, dostosować się do panujących w tym miejscu zasad.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. MŚ


 
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu