Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 grudnia. Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury
15/11/2018 - 15:35

Kolejny łuk mostu domknięty. Czy wykonawca zdąży z pracami do końca roku?

Jeśli tylko do końca tego tygodnia będzie pogoda, najlepiej bezwietrzna, to wykonawca budujący nowy most heleński powinien domknąć drugi łuk od strony sądeckiego zamku.

W tym roku jesień była wyjątkowo ciepła i łaskawa dla wykonawcy stawiającego nową przeprawę przez Dunajec. Niestety w ostatnich tygodniach we znaki dawał się i to solidnie porywisty wiatr. Przy takiej pogodzie podnoszenie ciężkich stalowych elementów na sporą wysokość nie jest możliwe.

Wykonawca musiał czekać, niestety na w miarę bezwietrzną pogodę, by móc przeprowadzić kolejny etap skomplikowanej operacji łączenia ze sobą stalowych elementów łuków rozpiętych nad mostem.

Domknięty został już jeden z łuków od strony sądeckiego zamku. Na zamknięcie czeka jeszcze drugi rozpięty równolegle do niego.   

Dopiero po zakończeniu tego etapu i przeanalizowaniu przez wykonawcę i inwestora zakresu wykonanych już prac będzie wiadomo, czy firma budująca nowoczesną przeprawę zakończy budowę mostu w terminie.

Nadal nie wiadomo, czy ustalony na 31 grudnia br. termin uda się dotrzymać

Budowa nowego mostu heleńskiego trwa już rok. Symboliczne wbicie łopaty na placu budowy przekazanym wykonawcy odbyło się w październiku ubiegłego roku

Rozbiórka mostu im. Józefa Piłsudskiego rozpoczęła się jednak dopiero na początku maja tego roku. Wcześniej przekładane były niezbędne sieci teletechniczne i gazowa.

[email protected], fot. IM.

Termin oddania do użytku mostu heleńskiego zbliża się nieubłaganie

Termin oddania mostu do użytku zbliża się nieubłaganie
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Jarosław Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu mówi o swych zamierzeniach. Będą drony i ekopatrole


Dziękujemy za przesłanie błędu