Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
09/10/2017 - 19:40

Kaczki zimna się nie boją. Dzięki temu są urozmaiceniem spacerów

Ogródki działkowe na osiedlu Wólki w sezonie odwiedzane są przez wielu ludzi. Poza sezonem natomiast, zakątki dzielnicy skrywają swoje tajemnice i tak też jest w tym przypadku. Spacerując przy potoku Żeglarka można natknąć się na mieszkające tam stado dzikich kaczek.

Wbrew pozorom, na niewielkiej ścieżce między ogródkami działkowymi można spotkać sporo osób.

Zobacz: Co powstaje przy ulicy Zielonej? Budynek rośnie w oczach

- Bardzo lubimy tutaj zaglądać, jestem na emeryturze, mieszkam niedaleko i chętnie odwiedzamy to miejsce z moim wnuczkiem. Naprawdę blisko centrum miasta mamy magiczne miejsce, woda, zieleń, cisza i spokój, do tego taki obrazek. Osiedle nasze, czyli Wólki ma swój klimat. Miejsce wczesną jesienią jest po prostu piękne... - zachwalała pani Cecylia.

- Te kaczki tutaj na stałe mieszkają, można je zobaczyć na różnej wysokości tego pokotu, ale są zawsze. Oswojone już, ludzi się nie boją, czasami je ktoś tutaj karmi i to głównie matki czy babcie z małymi dziećmi. Fajne miejsce, no i kaczki w centrum miasta, coś ciekawego. No są jeszcze gołębie na Jagiellońskiej, ale to nie to - powiedział działkowiec, pan Marian.

Zobacz: Na podbój szos wyrusza "Rudy 102". Czterej pancerni i pies na ulicach Sądecczyzny

Nie da się ukryć, że trudno przejść obojętnie obok stada dzikich kaczek, które wygrzewa się w resztkach jesiennego słońca. Ile takich miejsc jest w Nowym Sączu? Zapewne mnóstwo, a to na Wólkach przy Żeglarce jest bardzo klimatyczne.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. MŚ

Kaczki zamieszkują Wólki...

Stadko dzikich lokatorów żyje przy potoku Żeglarka. Dodają miejscu kolorytu.
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu