Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
11/10/2017 - 14:10

Janusz Przychocki - to on jest najlepszym kierowcą nowosądeckiego MPK

Od kilkunastu lat za kółkiem autobusów a od sześciu lat w nowosądeckim MPK. Nie ma problemu z tym, by poczekać chwilę na pasażera, który biegnie na przystanek albo opuścić podwozie, żeby starsza osoba mogła łatwiej wsiąść. Do tego doskonale zna przepisy i perfekcyjnie manewruje wielkim autem. Nie bez powodu to Janusz Przychocki został najlepszym kierowcą Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego 2017 roku.

Janusz Przychocki, najlepszy kierowca MPK 2017
Janusz Przychocki miał sporą konkurencję. W plebiscycie startowali również inni, profesjonalni kierowcy MPK, w tym Ewa Kos, która w ubiegłym roku zajęła drugie miejsce.

- Serdecznie gratuluję laureatom, cieszę się, że MPK przywiązuje tak dużą wagę do jakości pracy kierowców, bo to właśnie przez pryzmat kierowcy pasażerowie postrzegają całą firmę – mówił prezydent Nowak.

- Uprzejmość, dbałość o ich bezpieczeństwo, czyli choćby ostrożne hamowanie i przespieszanie - mówi "Sądeczaninowi" laureat konkursu, gdy pytamy go, co najbardziej cenią u kierowcy pasażerowie autobusu. Co uprzykrza mu pracę? Nie pasażerowie, rzecz jasna, ale najczęściej kierowcy innych aut, zbyt często zapominający o przepisach; choćby o tym, dającym pierwszeństwo miejskiemu autobusowi wyjeżdżającemu z przystanku.

Na jakiej linii najłatwiej spotkać najlepszego kierowcę MPK 2017 roku? Niestety, sprawa nie jest łatwa, bo obsługuje różne połączenia, ale często jeździ autobusami linii 23 i 37.

Najlepsi kierowcy nowosądeckiego MPK

Dziś w nowosądeckim ratuszu prezydent Ryszard Nowak wraz z prezesem MPK Andrzejem Górskim, Wiesławem Kądziołką, wicedyrektorem Miejskiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Urszulą Cisoń-Apanasewicz, wicedyrektorem Instytutu Zdrowia PWSZ w Nowym Sączu, wręczyli nagrody najlepszym kierowcom.

Janusz Przychocki otrzymał nagrodę w wysokości 1,7 tys. zł, Drugie miejsce zajął Bogusław Golonka, zdobywając 1,2 tys. zł  a trzecie miejsce (i nagrodę w wysokości 700 zł) - Zbigniew Gabryś. Nowosądecki MORD również ufundował upominki dla zwycięzców.

O tym, który z kierowców w tym roku jest najlepszy, decydowali wprawdzie pasażerowie, ale nie tylko. Na ostateczny wynik składało się też kilka zadań, między innymi przeprowadzone w Miejskim Ośrodku Ruchu Drogowego testy ze znajomości przepisów prawa ruchu drogowego, manewrowania autobusem, pierwszej pomocy przedmedycznej czy proekologicznej jazdy.

- Jest nad czym pracować. Różnica w zużyciu paliwa między pierwszym a ostatnim kierowcą wyniosła aż 7 litrów - stwierdził Wiesław Kądziołka z MORD, komentując wyniki zmagań kierowców w konkurencji jazdy proekologicznej.

Wyróżnienia w konkursie na najlepszego kierowcę nowosądeckiego MPK zdobyli: Kazimierz Ciągło, Ewa Kos , Roman Jacak, Adam Mróz, Leszek Gadzina, Karolina Centranowska i Bogusław Oleksy. (kt) Fot. UMNS

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu