Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 lipca. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
12/07/2018 - 12:45

Z jakich krańców świata przyjadą mali górale na sądeckie Święto Dzieci Gór

Z jakich najodleglejszych zakątków świata przyjadą do Nowego Sącza mali górale na najradośniejszy festiwal w Polsce? Odpowiedź na to pytanie jak zawsze jest bardzo wyczekiwana. W tym roku będzie to między innymi folklor po tajsku.

Święto Dzieci Gór to najbardziej barwny, roztańczony i rozśpiewany Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych znowu zagości w Nowym Sączu. Już po raz 26. mali artyści z Polski i zagranicy nie tylko będą koncertować w naszym regionie.

Podczas wspólnej zabawy zapoznają się z bogactwem i różnorodnością tradycji różnych krajów i regionów. Będą też uczyć się tolerancji i szacunku w stosunku do wiary, kultury, obyczajów i zachowań swoich rówieśników.

Festiwal rozpocznie się 22 lipca i potrwa blisko tydzień. Do Nowego Sącza przyjadą mali górale z tak odległych zakątków świata jak Tajlandia czy Gruzja, w tym roku organizatorzy z Małopolskiego Centrum Kultury Sokół zaprosili też grupy z Ukrainy, Estonii, Bułgarii, Gruzji, Czech i Słowacji. Towarzyszyć im będą polskie dziecięce zespoły regionalne, reprezentujące folklor lachowski, spiski, podhalański, krakowski, pogórzański, żywiecki.

Jak co roku w Nowym Sączu mali artyści będą koncertować na sądeckim rynku i w hali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Nadbrzeżnej. Koncerty plenerowe zaplanowano też w Krynicy,Gródku, Bieczu, Krościenku i Muszynie.

[email protected] fot. P.D

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu