Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
24/04/2017 - 08:55

Jak oszczędzić 50 złotych na karze za parkowanie?

Przekroczyłeś czas parkowania i dostałeś karę? Możesz zachować 50 zł w kieszeni, jeśli będziesz postępować według tej instrukcji.

Przekroczyłeś opłacony czas parkowania lub wcale nie wykupiłeś biletu? Sytuacja dość powszechna. Konsekwencja - zawiadomienie od Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej o konieczności uiszczenia opłaty w wysokości 50 złotych zatknięte za szybę auta.

Można uniknąć tej przykrej sytuacji i zachować pieniądze w portfelu, jeśli najzwyczajniej w świecie w parkometrze w tej samej strefie dokupimy brakujący czas. Następnie z trzema dokumentami, czyli pierwszym biletem, zawiadomieniem od SIM i drugim biletem z dokupionym czasem udamy się do biura strefy płatnego parkowania. Mieści się przy Maślanym Rynku. Możemy te dokumenty wysłać również pocztą lub mailem.

Opłacenia kary możemy też próbować uniknąć, jeśli w kilka minut po otrzymaniu kary wykupimy bilet parkingowy. Nawet jeśli wcześniej go nie mieliśmy. Nie musi się to udać, bo trzeba wziąć pod uwagę to, co mówią urzędnicy:


- Zawiadomienie nie jest mandatem, a jego anulowania można wykonać tylko w wypadku gdy auto już posiadało bilet i zawiadomienie zostało wystawione, a powodem tego wystawienia było przekroczenie czasu - wyjaśnia Lucjan Kantor, kierownik Działu Usług Komunalnych.

Zobacz też: „Święte krowy” pod Strażą Miejską wypasają się najlepiej?

(Ola)

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu