Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
13/04/2018 - 14:40

Gigantyczne korki w rejonie mostu heleńskiego. Szykuje się Armagedon?

Wielu mieszkańcom, już na samą myśl korków, jakie będą się tworzyć po zamknięciu mostu heleńskiego oraz dwóch skrzyżowań - pod ruinami sądeckiego zamku oraz w dzielnicy Helena robi się słabo. Inni są przekonani, że nie będzie tak źle. Przekonują, że do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Już za kilka dni wykonawca zamknie stary most heleński dla samochodów, jak i pieszych. Za kilka tygodni wyłączone z ruchu zostaną dwa skrzyżowania – to pod zamkiem, jak i to po drugiej stronie Dunajca, za mostem na osiedlu Helena.

Zobacz także: Kiedy zamkną most heleński? 7 maja. Pieszo też nie przejdziemy [ZDJĘCIA]

Ten moment nastąpi, jak przewiduje Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu, pod koniec czerwca br.

Kierowcy i piesi muszą liczyć się z tym i powoli przygotowywać do tego, że będą utrudnienia i to nie małe.

- Trzeba mieć to na uwadze – mówi Grzegorz Mirek. – Tych utrudnień nie da się uniknąć. Musimy być na nie przygotowani. Największe utrudnienia będą oczywiście w pierwszych tygodniach funkcjonowania objazdów. Mam nadzieję, że mieszkańcy przychylnie podejdą wtedy do korzystania z miejskiej komunikacji zbiorowej i przekonają się do jazdy szynobusem.

A jak można będzie omijać tą część miasta, która stanie się za chwilę ogromnym placem budowy?

Ważne dla kierowców:

Kierowcy jadący do centrum Nowego Sącza lub przez Nowy Sącz, od strony Krakowa zamiast wjeżdżać w ul. Tarnowską będą na rondzie im. Św. Jana Pawła II skręcali w ul. Witosa i dalej kierowali się ul. Pieczkowskiego, Prażmowskiego do ronda Solidarności.

Inna alternatywa jest taka, że po wjeździe na rondo trzeba będzie skręcić w prawo na Obwodnicę Północną, a potem dalej jechać ul. Marcinkowicką w stronę Podegrodzia. Jadąc w tym kierunku dojedzie się przez most św. Kingi do ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu.

Kierowcy jadący od Limanowej, chcąc dostać się do Nowego Sącza powinni skręcić na skrzyżowaniu w Chełmcu w lewo w ul. Marcinkowicką, a potem na Obwodnicę Północną miasta, albo odbić na skrzyżowaniu w Chełmcu w prawo i kierować się już na most św. Kingi i dalej do ul. Węgierskiej.

Ważne dla pieszych:

Piesi będą mogli korzystać z autobusów miejskich oraz z szynobusu.  Do centrum miasta można będzie też dojść pieszo przez Obwodnicę Północną, ale do pokonania będzie 4 km odcinek.

[email protected], Fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku