Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
22/04/2018 - 13:40

Gdzie jest w Nowym Sączu księżycowy krajobraz? [Zdjęcia]

Amatorzy spacerów, z pewnością nie będą mieli kłopotów ze wskazaniem takiego miejsca. Wystarczy zapuścić się na tereny przy Dunajcu położone poniżej wału przeciwpowodziowego.

Wiosenna przyroda budząca się do życia skutecznie zaczyna maskować  rozjeżdżone międzywale przez „dzikich”, zmotoryzowanych  amatorów jazdy na ciężkich quadach i motocyklach crossowych.

Tereny nad Dunajcem, które po uporządkowaniu mogłyby stanowić wspaniałe miejsce rekreacyjnie, są od dawna dewastowane i niszczone. Mieszkańcy od wielu już lat sygnalizują władzom miasta ten pblomblem. I co? I nic. Na „dzikich” amatorów adrenaliny nie ma najwyraźniej mocnych.

Szalejących na quadach i motorach „dzikich” amatorów adrenaliny niejednokrotnie słyszą mieszkańcy osiedla Wólki. Ryk silników jest charakterystyczny.

Zobacz także: Nowy Sącz: Radny Sas chce iść na wojnę z „dzikimi” quadami na wałach

Warto się wybrać nad Dunajec i zobaczyć, jak te tereny wyglądają. Najlepiej zboczyć w bok, od głównych ścieżek. W wielu miejscach teren przypomina - wypisz, wymaluj taki dziki tor do crossowych szaleństw. Boczne ścieżki, już dawno zamieniły się w rozjeżdżone góry i doliny. Ich granice wyznaczają, niestety głębokie koleiny. Są i takie miejsca, gdzie „dzicy” crossowy i quadowcy wyjeździli sobie skrzyżowania.

Na tym nadrzecznym terenie w trawach i zaroślach gniazduje dzikie ptactwo, zające. Są tam ich miejsca lęgowe. Dzisiaj przed południem można było zobaczyć przebiegające sarenki.

Rozjeżdżane międzywale jest terenem zalewowym, które jeszcze do niedawna podlegało Regionalnemu Zarządowi Gospodarki Wodnej w Krakowie, a teraz nowej instytucji Wody Polskie.

Od czasu do czasu na międzywału odbywają się też oficjalne zawody w tych dyscyplinach, ale organizacje, które przygotowują takie imprezy posiadają na to niezbędne zgody różnych instytucji.

Szkopuł w tym, że w Nowym Sączu nie ma wydzielonego legalnego miejsca do jazdy na motocyklach crossowych i quadach.  

[email protected], Fot. IM.

Rozjeżdżone międzywale Dunajca

Rozjeżdżone międzywale
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu