Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
23/10/2018 - 15:00

Dominik ledwo uszedł z życiem po zderzeniu z tirem. Teraz potrzebuje pomocy

Dominik Mucha wracał do domu motocyklem. Niestety jego podróż nagle została przerwana. W Tęgoborzy zderzył się z tirem, który zjechał na jego pas jezdni. 26-latek ledwo uszedł z życiem. Teraz potrzebuje naszej pomocy.

Dominik Mucha ma zaledwie 26 lat, a już został bardzo dotkliwie doświadczony przez życie. 17 września wracał motocyklem do domu. Niestety nie dotarł do celu swojej podróży. W Tęgoborzy na drodze stanął mu tir. Kierowca ciężarówki zjechał na przeciwny pas, którym poruszał się motocyklista i doprowadził do zderzenia. Świadkowie wypadku natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy i wezwali służby ratunkowe.

Zobacz też https://sadeczanin.info/pod-paragrafem/w-tegoborzy-motocyklista-zderzyl-sie-z-tirem-teraz-walczy-o-zycie

Widok był dramatyczny. Motocykl znajdował się na drodze gminnej. Samochód ciężarowy stał na poboczu, a motocyklista leżał na chodniku około 40 metrów dalej od pojazdów. Ciężko ranny mężczyzna był nieprzytomny. Na szczęście oddychał. Strażacy udzielili mu pomocy i przekazali załodze pogotowia ratunkowego, która zabrała go do szpitala w Nowym Sączu. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii i walczy o zdrowie.

Siła uderzenia była bardzo duża. Motocyklista ma złamany kręgosłup, obrzęk mózgu, połamane żebra oraz poważnie złamane udo. Na szczęście jest już przytomny. Przeszedł operację nogi. Lekarze są dobrej myśli, twierdzą, że rehabilitacja pozwoli na powrót do pełnego zdrowia. Aby tak się stało potrzebne są pieniądze na zabiegi rehabilitacyjne w profesjonalnej klinice.

- Jako jego przyjaciele organizujemy „zrzutkę" na ten cel. Chcemy, aby nasz przyjaciel wrócił do pełnej sprawności. Jest to niesamowity człowiek z wieloma pasjami – pomóżmy mu razem! – apelują przyjaciele Dominika Muchy.

RG [email protected]info, Fot. OSP Tęgoborze / zrzutka.pl

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku