Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
21/04/2018 - 15:00

Coś nowego pojawiło się na sądeckich Platach. Zobacz, co? [ZDJĘCIA]

Na plantach w Nowym Sączu pojawił się nowy głaz. Jest na nim napis: Dąb 100-lecia niepodległości 2018. Niebawem, w jego pobliżu zostanie zasadzone dorodne drzewko, podarowane społeczności I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę.

Miejsce, gdzie zostanie posadzona prezydencka sadzonka dębu zostało wybrane nieopodal Skały Piotrowej i znajdującego się obok głazu z napisem: Dąb Wolności 1918.

Do nowego głazu prowadzi kamienna alejka obsadzona po bokach ozdobnymi krzewami. Głaz z napisem: Dąb 100-lecia niepodległości 2018 został umiejscowiony na betonowym postumencie.

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda: Niech ten dąb rośnie na pamiątkę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości [ZDJĘCIA]

W pobliżu głazu, już niebawem zostanie posadzony dąb, który w początkach ubiegłego miesiąca podarowała prezydencka para goszcząca w Nowym i Starym Sączu.

Drzewko prezydent RP Andrzej Duda przekazał społeczności I Gimnazjum i I Liceum Im. Jana Długosza w Nowym Sączu z okazji jubileuszu szkoły, a także 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Niech ten dąb rośnie na pamiątkę tego spotkania, ale przede wszystkim na pamiątkę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Niech to drzewo tutaj wrasta – mówił podczas swojej wizyty w Nowym Sączu prezydent Duda.

[email protected]ądeczanin.info, Fot. IM.

Co pojawiło się na sadeckich plantach?

Co pojawiło się na sądeckich plantach?
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu