Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 grudnia. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
09/08/2018 - 13:25

Co to za pocztówka i komu ją wysłać?

Kilka dni temu ruszyła III edycja akcji BohaterON, która polega na wysyłaniu bezpłatnych kartek do powstańców warszawskich. Kartki znajdziecie choćby na stacjach paliw.

Pewnie nie raz w różnych miejscach zauważyliście kartkę pocztową z wizerunkiem powstańca i napisem "Pamiętamy”, zastanawiając się o co dokładnie chodzi. Jest to ogólnopolska kampania, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Każdy, kto pragnie okazać szacunek bohaterom, może bezpłatnie wysłać im taką pocztówkę. Nazwa akcji BohaterON stanowi połączenie dwóch słów - polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON” czyli „włączyć”.

Pocztówkę można wysłać od 1 sierpnia do 2 października 2018 r. Nie ma adresata, ale organizator gwarantuje, że to, co napiszemy, trafi do rąk powstańców warszawskich.

Wszystko zaczęło się, kiedy w 2014 roku, w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. Dzieci z ponad 30 szpitali z całej Polski wykonały mnóstwo biało-czerwonych kartek, które zostały potem przekazane uczestnikom walk o stolicę. To wydarzenie zaowocowało powstaniem akcji BohaterON, w której dzisiaj każdy może wziąć udział, niezależnie od wieku.

Karolina Kosiba 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Jarosław Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu mówi o swych zamierzeniach. Będą drony i ekopatrole


Dziękujemy za przesłanie błędu