Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
18/03/2018 - 09:10

Co to za cudo? Czyżby kolejny most w Nowym Sączu? [ZDJĘCIA]

Co to takiego? Tak ma wyglądać nowa kładka pieszo-rowerowa nad Kamienicą w Nowym Sączu.

Gotowa jest już koncepcja. Nowa kładka miałaby połączyć nowy stadion Sandecji z kompleksem sportowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej. Zastąpiłaby tę znajdującą się nieopodal mostu 700-lecia i ronda Solidarności.

Zobacz także: Dwadzieścia architektonicznych perełek w Nowym Sączu. Który z obiektów otrzyma Grand Prix? [ZDJĘCIA]

Istniejąca wisząca kładka jest już nie pierwszej młodości i wielokrotnie była remontowana. Od lat korzysta z niej wielu mieszkańców.

- Nowa kładka pieszo-rowerowa znajdowałaby się kilkaset metrów dalej od istniejącej. Bliżej planowanego nowego stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego. Zlokalizowana byłaby na wysokości Lasku Schwerteńskiego – tłumaczy Mirosław Trzupek, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Koncepcja jest taka, aby nowa kładka połączyła kompleks sportowy MOSIR – u ze stadionem. Zaprojektowano konstrukcję wiszącą, na jednym pylonie.

Ma również umożliwić sprawną komunikację pomiędzy os. Barskie a północno -wschodnim narożnikiem przyszłego stadionu, a także szybką ewakuację po meczu, jeśli zachodziłaby taka potrzeba w kierunku osiedla Barskie.

- Koncepcja takiego połączenia już jest, ale to nie wszystko dodaje dyrektor Trzupek. – Realizacja takiego przedsięwzięcia wiąże się ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mam nadzieję, że uda się przebrnąć przez ten etap za kilka miesięcy. Wtedy można będzie zlecić przygotowanie dokumentacji i projektu. Jeśli te procedury mielibyśmy za sobą, to wówczas można będzie zacząć budowę.

[email protected], Fot. IM, wizualizacja architektura i planowanie przestrzenne/UM w Nowym Sączu.

Kładka nad Kamienicą

Kładka nad Kamienicą w Nowym Sączu
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku