Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
20/02/2018 - 20:30

Budowa stadionu ruszy w październiku? Prezydent rozmawiał o tym z kibicami Sandecji

Dzisiaj w sądeckim ratuszu, bez rozgłosu odbyło się spotkanie prezydenta Ryszarda Nowaka z przedstawicielami Stowarzyszenia Kibiców Sandecji. Rozmawiano o budowie stadionu.

Prócz prezydenta pojawił się również jego bliski współpracownik Tomasz Michałowski, natomiast środowisko kibiców reprezentowali Szymon Czyżkowski, Jarosław Raczek, Radosław Stawiarz oraz Jarosław Wróblewski. Rozmowy w gabinecie prezydenta trwały około godziny.

Zobacz: Czy już Rysiek zapomniałeś, jak nam stadion obiecałeś? Manifestacja kibiców

- Dowiedzieliśmy się, że prace nad specyfikacją są zaawansowane, a sam przetarg ogłoszony powinien zostać w ciągu najbliższych dni. Trzymamy więc za słowo i na pewno będziemy pilnować by tak w rzeczywistości się stało. Pan prezydent powiedział jak ma wglądać stadion: obiekt zlokalizowany będzie przy ulicy Kilińskiego, spełniał będzie wymogi UEFA, czyli co najmniej 8200 miejsc, posiadał będzie przestrzenie komercyjne, cztery zadaszone trybuny i zwarta bryłę - powiedział Szymon Czyżkowski, prezes Stowarzyszenia.

Zobacz: Prezydent napisał list do kibiców!

Spotkanie miało charakter merytoryczny, obie strony były otwarte na dialog. - Zwróciliśmy panu prezydentowi uwagę, iż w całej sprawie boli nas fakt, że wszystko dzieje się tak późno, postanowiliśmy jednak nie dążyć do konfliktu, nikt straconego czasu już nie wróci, nic nie da tu nasze obrażanie się.

Ustaliliśmy, że trzeba wspólnie patrzeć w przyszłość. Odnieśliśmy wrażenie, że prezydent Nowak doskonale zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, a z jego zapewnień wynika, iż sprawa budowy stadionu jest dla niego priorytetowa, wymaga jednak czasu i procedur, których nie da się przyspieszyć - dodał Radosław Stawiarz.

Jak rozmowa z kibicami została odebrana w ratuszu? - Takie spotkanie było potrzebne i jestem przekonany, że dzięki niemu udało się rozwiać wiele wątpliwości związanych ze sprawą, jakie pojawiały się w środowisku kibiców. Prezydent potwierdził, ze za budowę stadionu odpowiadać będzie Sądecka Infrastruktura Miejska, a także przychylił się do wniosku o pojemności obiektu 8200 miejsc, zgodnie z normami UEFA.

Wszyscy zgodzili się, że takie spotkania powinny odbywać się częściej, będzie łatwiej wówczas o przekaz informacji - powiedział nam Tomasz Michałowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji.

Zobacz; Prezydent o stadionie: "Nie mogę na to pozwolić"

- Zapewniono nas, iż zrobione zostanie wszystko by kwestie formalne, łącznie z podpisaniem umowy z wykonawcą i wbiciem pierwszej łopaty, dopięte zostaną w najszybszym możliwym terminie. Padła data październikowa, nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć że tak się stanie - podsumował Stawiarz.

MŚ ([email protected])

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu