Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
08/06/2018 - 13:35

„Biała” kamienica na Helenie zamieniła się w gruzowisko [ZDJĘCIA]

Po „białej” kamienicy na Helenie pozostało wielkie gruzowisko. Budynek, wzniesiony przed wojną zniknął już z pejzażu osiedla. Dzisiaj, jak informuje Sebastian Nowak, kierownik budowy z firmy Banimex na Helenie został już przywrócony ruch pojazdów.

Wczoraj, w związku z wyburzaniem kamienicy nie było przejazdu przez skrzyżowanie ulic: Krakowskiej, Dunajcowej i Starowiejskiej. 

Wykonawca – firma Banimex planowała dwa dni na wyburzanie narożnej kamienicy. Z rozbiórką budynku uporała się szybciej, niż przewidywała. W jeden dzień.

Dzisiaj, od rana trwało wywożenie gruzu.

- Dzisiaj został już przywrócić ruch w tym miejscu – mówi Sebastian Nowak, kierownik firmy Banimex, która buduje nowy most heleński. – Prace porządkowe, związane z wywożeniem gruzu potrwają jeszcze kilka dni. Zaraz po uprzątnięciu terenu rozpoczynamy prace przygotowawcze pod budowę nowego skrzyżowania.

Na miejscu zburzonej kamienicy zostanie wybudowane nowe dwupasmowe rondo turbinowe. Prace mają rozpocząć się w przyszłym miesiącu. Drugie nowoczesne rondo zostanie wybudowane nieopodal ruin sądeckiego zamku.

[email protected], Fot. I.M.

Biała kamienica zniknęła z pejzażu osiedla Helena

Biała kamienica zniknęła z pejzażu osiedla Helena
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku