Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
17/10/2018 - 15:35

Barcice: zamienią szkołę w plac budowy a co z uczniami i lekcjami?

Mamy dobrą wiadomość dla uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkoły Barcicach w gminie Stary Sącz. Są chętni do przebudowy placówki a co najważniejsze trzy z czterech złożonych ofert mieszczą się z cenami w założeniach gminy.

Gmina Stary Sącz to jeden z wielu samorządów w naszym regionie, który boryka się z faktem, że choć przetargi na kolejne inwestycje są dopięte na ostatni guzik, to przy przetargu okazuje się, że chętnych do ich realizacji nie ma albo żądają więcej niż gmina może wydać.

Tym razem jest inaczej. Oferty wpłynęły cztery a tylko jedna opiewa na kwotę wyższą od założeń. Obrazuje to załączona tabela. Teraz trwa analizowanie ofert pod kątem formalnym i szczegółowa weryfikacja dokumentacji.

Co się zmieni w konsekwencji przebudowy? Przede wszystkim placówka zostanie wyposażona w windę i dostosowania zostanie w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dźwig zostanie zainstalowany przy głównym wejściu do szkoły. Przybędzie tez sal lekcyjnych – pod dwie na każdej z kondygnacji.

Zobacz też: Stary Sącz i Barcice: budują pojemny i darmowy parking

Unowocześnione zostaną również trzy pracownie: fizyczna, chemiczna i plastyczna.

Według założeń gminy modernizacja szkoły w Barcicach powinna zostać zrealizowana za 2 875 674 zł. 1,5 mln z tej kwoty samorząd zabezpieczył w oparciu o dofinansowanie zewnętrzne.

Według informacji, które uzyskaliśmy od zastępcy burmistrza Kazimierza Gizickiego umowa powinna zostać podpisana do końca października a budowlańcy wkroczyć na plac budowy już w połowie listopada.

- Do końca roku musimy mieć gotowy stan zero i szyb windy – informuje Gizicki. Co to znaczy stan zero – muszą być już gotowe wylewki i przygotowane miejsce na instalację dźwigu.

Czy przebudowa pociągnie za sobą utrudnienia związane z codziennym prowadzeniem lekcji? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców i nauczycieli. Gizicki uspokaja. Nie będzie ani zmian w planie lekcji, ani żadnych podobnych obciążeń.

ES [email protected] Fot.; US w SS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku