Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
przewiń w dół
06/04/2017 - 11:15

Co będzie kulinarnym hitem Zjazdu Sądeczan?

To będzie wielka prezentacja i wielka degustacja. I tym razem podczas piątej już edycji Zjazdu Sądeczan zostanie rozegrany kulinarny konkurs na najlepszą sadecką potrawę. Wszystkiego będzie można spróbować.

To będzie wielka prezentacja i wielka degustacja. I tym razem podczas piątej już edycji Zjazdu Sądeczan zostanie rozegrany kulinarny konkurs  na najlepszą sadecką potrawę. Wszystkiego będzie można spróbować.Jakie smakołyki mogą stanąć do rywalizacji?

Przeczytaj też Zbliża się Zjazd Sądeczan. Przyjadą z całego świata do Małej Ojczyzny

Regionalne produkty powinny być związane z Sądecczyzną, musza się  charakteryzować szczególnymi cechami, wynikającymi ze specyficznych warunków klimatycznych i glebowych regionu, z którego pochodzą.

 Co jeszcze? Powinny być wytwarzane na małą skalę, tradycyjnymi metodami i ze składników lokalnie dostępnych. Muszą wywodzić się z tradycji i kultywowanych w danym regionie zwyczajów.

Przeczytaj też Przeciągną linę i rzucą kapeluszem Zygmunta Berdychowskiego. Samorządowcy staną do rywalizacji w Turnieju Gmin

Smakowita rywalizacja zostanie rozegrana w dwóch kategoriach: środowiska ludowe i instytucje usuługowo-gastronomiczne.

Co można wygrać?

W pierwszej kategorii można zdobyć nagrode pieniężną, w drugiej, kampanię promocyjną na w portalu Sądeczanin.info

Przypomnijmy, że hitem ubiegłorocznego Zjazdu Sądeczan była breja z mlekiem i słoniną przygotowana przez Stowarzyszenie Górali Popradzkich z Przysietnicy.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 20 kwietnia przesłać zgłoszenie na adres biura Fundacji Sądeckiej: ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz, tel.: (18) 475 16 20.

Zgłoszenie przyjmowane są też drogą mailową na adres: [email protected]

REGULAMIN konkursu "Tradycyjna Potrawa Sądecka"

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

(ami), fot. archiwum Sadeczanina.info