Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
16/05/2018 - 13:20

Zobacz rozkład szynobusu ze Starego do Nowego Sącza. Jedzie osiem minut

Od 21 maja na trasie Stary Sącz - Nowy Sącz ruszy drugi szynobus, dzięki któremu trasę między miastami można będzie pokonać w osiem minut, niezależnie od korków na ulicy Węgierskiej. Od 10 czerwca bieg pociągu zostanie wydłużony aż do Rytra. Zobaczcie jak będzie wyglądał rozkład jazdy. Znamy już też ceny biletów.

Połączenie ruszy dzięki inicjatywie samorządów Starego Sącza, Nowego Sącza, Łącka, Podegrodzia i Rytra oraz pomocy powiatu nowosądeckiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Zobacz też: Łącko dołoży się do szynobusu do Nowego Sącza. A województwo da pół miliona

W tydzień (!) udało im się zorganizować połączenie tak, że pierwszy skład wyruszać będzie z Nowego Sącza o godzinie 5.40 a w kierunku odwrotnym ze Starego Sącza o godzinie 6.10. Tyle do 9 czerwca, bo już nazajutrz bieg pociągu zostanie wydłużony do dworca PKP w Rytrze.

Wszystkie wspominane wyżej samorządy i instytucje będą partycypować w utrzymaniu tego połączenia, ale o tym w osobnym materiale jeszcze dziś.

Natomiast teraz informacja najważniejsza – bilet na tej trasie według zapowiedzi członka zarządu województwa marszałka Leszka Zegzdy kosztować będzie 3 złote 30 groszy. Mało tego, już trwają prace na jego skorelowaniu z biletami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. Zegzda zapewnia, że bilet zintegrowany kosztować będzie jednorazowo ok. 5,50 zł a miesięczny ok. 150 zł (normalny bilet dla osoby dorosłej) z zachowaniem wszelkich lokalnych i ustawowych ulg.

Zobacz też: Polityczny wyścig po torach - poseł Mularczyk kontra marszałek Krupa

Stary Sącz z kolei już rozmawia ze spółką PKP Nieruchomości , by w okolicy dworca w Starym Sączu zorganizować dodatkowy pojemny parking, dla wszystkich, którzy będą korzystać z połączeń.

Rozwiązanie to ma służyć mieszkańcom regionu do 8 grudnia tego roku, ale jak mają nadzieję samorządowcy, może posłużyć za podwalinę utworzenia komunikacji aglomeracyjnej na Sądecczyźnie na stałe.

ES [email protected] Fot.: ES Film: ES/KS







Dziękujemy za przesłanie błędu