Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
14/06/2018 - 17:15

Weźcie udział w śledztwie. Pomóżcie znaleźć tego łobuza! [WIDEO]

Wielka hałda usypana z rozdrobnionego plastiku… tak wygląda niewielki las w Bilsku, niedaleko Łososiny Dolnej, który ktoś zamienił w koszmarne wysypisko śmieci. Kto ? Na razie nie wiadomo. Kto śmieci wywiezie? Też nie wiadomo.

Górę plastiku wytropił mieszkaniec Łososiny Dolnej, który zaalarmował redakcję Sądeczanina.

- Widok jest makabryczny. Od jakiegoś czasu ktoś te odpady musi przywozić kontenerami - czytamy w e-mailu opatrzonym zdjęciami .  

 

Kto zamienił urokliwy, leśny zakątek w dzikie wysypisko śmieci? Sprawą zajmą się komunalne służby urzędu gminy w Łososinie Dolnej. Jak szybko zniknie wstrętna hałda plastiku? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta.

Czytaj  też Koszmar! Niedługo będzie tu więcej śmieci niż drzew [WIDEO]

- Jeżeli to działka prywatna, śmieci muszą być usunięte na koszt właściciela, bo to on odpowiada za odpady na swojej posesji - usłyszeliśmy w urzędzie. - Jeśli ktoś śmieci mu podrzucił, musi to udowodnić - tłumaczy jeden z pracowników.

Czytaj też  Nie dość, że zapłacił, to jeszcze posprzątał. Więcej nie wysypie śmieci!

Z formalnego punktu widzenia, sprawa jest skomplikowana.Trzeba przeprowadzić postępowanie administracyjne i ustalić kto jest za to odpowiedzialny. Gmina też musi dbać o finanse publiczne i nie może urządzać wielkiego sprzątania na prywatnych posesjach - wyjaśnia urząd.

Skoro tak… może nasi czytelnicy pomogą namierzyć  tego łobuza!

[email protected] fot, czytelnik

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku