Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
02/03/2018 - 19:25

Tylko Sądeczanin.info zapytał Prezydenta RP: czy będzie Sądeczanka, kolej i wróci I Pułk Strzelców Podhalańskich [WIDEO]

Podczas dzisiejszego spotkania Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Sądeczanami zapytaliśmy prezydenta RP Andrzeja Dudę o trzy najważniejsze dla Nowego Sącza zagadnienia: budowę Sądeczanki, rozbudowę kolei i powrót I Pułku Strzelców Podhalańskich. Przy którym punkcie prezydent zadeklarował: - Na pewno będę wspierał tę ideę?

Zobacz też: Z kim prezydent RP Andrzej Duda spotka się za zamkniętymi drzwiami?

Czy jest szansa na to, by w Nowym Sączu przywrócona została jednostka I Pułku Strzelców Podhalańskich?

Prezydent Andrzej Duda: - Ja mam przeświadczenie o jednym, my musimy rozwijać polską armię. Rozmawiałem wczoraj z dowódcą obrony terytorialnej. Ucieszyła mnie informacja, że już pierwsi żołnierze z obrony terytorialnej zaczynają przechodzić do wojsk operacyjnych.  To dobra tendencja, że są szkoleni w obronie terytorialnej a następnie przechodzą do wojsk operacyjnych i mam nadzieję, że będziemy w stanie armię rozwijać także pod względem potencjału osobowego. Więc ma być to nie tylko modernizacja, nie tylko nowe wyposażenie, nowe nowoczesne uzbrojenie, ale także żeby armia była coraz silniejsza.

A czy można tu mówić o jakichkolwiek datach według których programujecie te działania?

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda do sądeczan: Wartości przekazywane na tej ziemi z ojca na syna, z matki na córkę, są wielką wartością tej ziemi

- Na tym etapie nie jestem w stanie, zwłaszcza jeśli chodzi o tą ideę przywrócenia I Pułku mówić o datach.

Sądeczan na pewno interesuje fakt, czy jakiekolwiek zagadnienia z infrastrukturą Sądecczyzny były poruszane w trakcie Pańskiego spotkania z samorządowcami?

- Rozmawialiśmy na ten temat dlatego, że był też obecny pan minister Wiesław Janczyk i rozmawialiśmy o kwestiach rozbudowy infrastruktury kolejowej. Także mam nadzieję, że te inwestycje zostaną zrealizowane.

via GIPHY

A jeśli chodzi o drogę Nowy Sącz – Brzesko. Ta naszą wymarzoną dla Sądecczyzny?

- Będziemy rozmawiali na ten temat z ministrem Andrzejem Adamczykiem. Mam nadzieję, że to się uda. Dla mnie ziemia sadecka też jest droga i bardzo bym chciał żeby była dobra komunikacja między Nowym Sączem a Krakowem.

Czyli, że możemy liczyć na specjalny lobbing z Pańskiej strony?

- Możecie państwo liczyć na to, że na pewno będę wspierał tę ideę.

Całość rozmowy w materiale filmowym.

Rozmawiała: Ewa Stachura [email protected] Wideo: Krzysztof Stachura. Fot. Adrian Maraś

Andrzej Duda, Prezydent RP, w Nowym Sączu 02.03.2018

Zobacz zdjęcia z wizyty Andrzeja Dudy, Prezdenta RP, w Nowym Sączu. Fot. Adrian Maraś
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu