Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
przewiń w dół
Data Publikacji: 
15/07/2017 - 09:40

Teletydzień Sądeczanina: Sandecja, chodnik na Asnyka i Galeria Sandecjana

Czym żyła Sądecczyzna w mijającym tygodniu? Zobacz nasze telewizyjne podsumowanie.

Sandecja już w najbliższą niedzielę rozpocznie swoją wielką, historyczną przygodę w ekstraklasie. Przepytaliśmy więc dyrektora sportowego klubu. Arkadiusz Aleksander opowiedział "Sądeczaninowi" m.in. o obozie przygotowawczym, transferach, finansach i organizacji w klubie. Zapraszamy do lektury.

Zobacz także: Arkadiusz Aleksander: Jak na nasze możliwości, te wzmocnienia to petarda!

Kilka dni temu otrzymaliśmy wiadomość od Czytelnika Sądeczanin.info. Skarżył się na stan chodnika przy ulicy Asnyka. Rzeczywiście, chodnik przypomina nieumiejętnie ułożone puzzle. Płytki podskakują wskutek chodzenia po nich i stanowią niebezpieczeństwo dla przechodzących tamtędy ludzi.

Zobacz także: Chodnik na Asnyka jak źle ułożone puzzle

Jedziesz pociągiem. Naprzeciw siada piękna kobieta. Co robisz? Zagadasz do niej i ta relacja rozwinie się w wielką miłość? A może wyciągniesz komórkę i zaczniesz patrzeć, co tam nowego dziś na Fejsie? Taki był pomysł na scenariusz krótkiego filmu nakręconego przez sądeckich studentów.

Zobacz także: Czy Facebook uzależnia? Sądeccy studenci nakręcili o tym film [WIDEO]

Profesor nauk teatralnych, znany i lubiany aktor, Jerzy Schejbal, rocznik 46 Nowy Sącz był jedną z gwiazd przedstawienia „Sandecjana” wystawionego na rynku z okazji Imienin Miasta. I choć jest przekonany, że Nowego Sącza nie trzeba reklamować - wszyscy znają to miejsce jako zagłębie milionerów i serce gór – to nie ukrywa, że są w Nowym Sączu miejsca, na widok których po prostu mu żal. Chodzi o popadające w ruinę sądeckie kamienice.

Zobacz także: Aktor Jerzy Schejbal: gorzkie słowa o sądeckich, niszczejących kamienicach

RG [email protected] , Film KS
Komentarze Facebook

Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018