Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
14/04/2018 - 08:20

Teletydzień: Sądecczyzna jest pełna Diamentów! [WIDEO]

W ubiegłym tygodniu dostaliśmy niepodważalne dowody, że nasz region pełen jest wielkich talentów, ludzi tak uzdolnionych i pełnych pasji, że śmiało można ich nazwać diamentami. Sądeckimi Diamentami.

W tym roku pierwsze miejsce w konkursie Nowy Sącz – Nowe Technologie zajęła drużyna w składzie Mateusz Kachniarz, Przemysław Sromek oraz Piotr Bodziony z Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu, którzy skonstruowali drukarkę z klocków lego! Organizatorami konkursu wchodzącego w skład projektu Sądecki Diament są SKT „Sądeczanin i Fundacja Sądecką – organizatorami są Warsztaty Robotów – Nowoczesny Wymiar Edukacji oraz PWSZ.

Zobacz też: Sądeckie Targi Ogrodnicze: Kto zaprasza Was na swoje stoiska już dziś?

Znamy już też zwycięzców konkursu Sądeckie Młode Talenty. Wygrała go Ania Szlagowska, która zaśpiewała utwór „Jealous” z repertuaru Labirynth. Kto jeszcze znalazł się wśród laureatów konkursu zorganizowanego przez Fundację Sądecką i Społeczno – Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”?

Nowoczesny gmach Sądu Rejonowego w Nowym Sączu jest pierwszą w Polsce inwestycją Skarbu Państwa zrealizowaną w formule partnerstwa prywatno – publicznego. Choć jest już użytkowany, to dopiero teraz oficjalnie go otwarto. W uroczystości uczestniczyli między innymi Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości oraz Witold Słowik, podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Zobacz też: Nad Nowym Sączem przeszła wichura. Drzewo zerwało linie energetyczne

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu posadzili dzisiaj przed siedzibą Fundacji Sądeckiej przy ul. Barbackiego 57 młodą sosnę zwyczajną. Drzewo będzie upamiętniało rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz postać Jana Potoczka, posła na Sejm RP w latach 1919-1922 oraz współtwórcę Związku Stronnictwa Chłopskiego.

ES [email protected] Film: KS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

p>
Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku