Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
03/04/2018 - 13:15

Strażacy potrzebują naszej pomocy. Ich samochody nadają się już tylko na złom [WIDEO]

Strażacy z Głębokiego mają dwa wozy gaśnicze. Niestety jeden z nich ma 37, a drugi 34 lata. Oba nie nadają się do użytku i wymagają gruntownego remontu. Strażacy nie mogą skutecznie pomagać ludziom. Wiele razy nie udało im się dojechać na miejsce wypadku, bo samochód zepsuł się w drodze. Włącz się w zbiórkę pieniędzy. Pomóż strażakom wyremontować stare pojazdy albo zakupić nowe, bo każdy z nas może potrzebować kiedyś ich pomocy.

Strażacy wielokrotnie korzystali z aut podczas wyjazdów do różnych akcji w trudnych warunkach terenowych. Niestety nic nie jest wieczne. Pojazdy coraz częściej zawodzą. Każdego roku muszą być naprawiane i remontowane przed co koszty eksploatacji ocierają się o granice finansowej opłacalności.

- Obecnie naszym samochodom ciężko sprostać podstawowyM wymaganiom, które są stawiane pojazdom ratowniczo-gaśniczym – żali się Andrzej Kiełbasa, strażak z OSP Głębokie.

- Dla zobrazowania naszej sytuacji podam pewne porównanie: Po wezwaniu karetki pogotowia nikt nie spodziewa się, że na miejsce przyjedzie 40-letnia sanitarka. Gdy ludzie wzywają straż również oczekują, że przyjadą strażacy w nowoczesnych samochodach wyposażonych w różne niezbędne funkcję. Niestety w przypadku naszej jednostki tak nie jest – dodaje.

W ubiegłym roku strażacy z OSP Głębokie zostali wezwani do kolizji. Na miejsce nie dojechali, bo urwał się wał pędny w samochodzie.

- Nie mogliśmy udzielić niezbędnej pomocy, której oczekują od nas ludzie.

Strażacy próbowali szukać pomocy w różnych instytucjach, jednak gdziekolwiek by się  nie udali ciągle słyszą, że niezbędny jest wkład własny, który nie jest wcale mały. Na gruntowny remont samochodu potrzeba około 180-190 tys. złotych, a żeby zakupić nowe auto, trzeba dołożyć około 300 tys. złotych.

Niestety na pomoc gminy Piwniczna nie mogą liczyć, ponieważ władze gminy nie mają obecnie tak dużej sumy pieniędzy. Strażacy nie poddają się. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i sami chcą uzbierać tę kwotę.

Założyli konto na zrzutce i zwracają się z wielką prośbą o pomoc do naszych Czytelników. Już wiele razy pokazaliśmy, że potrafimy pomagać. Nie bądźmy obojętni na ich prośbę, bo kiedyś także nam może być potrzebna pomoc strażaków z Głębokiego, a wtedy chcielibyśmy, aby dojechali na miejsce, jak najszybciej to możliwe i udzielili niezbędnej pomocy.

Pieniądze można wpłacać na portalu:https://zrzutka.pl/fxaynw

RG [email protected], Fot. OSP Głębokie

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

p>
Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku