Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
12/09/2018 - 13:55

Stary Sącz: Co łączy nową bibliotekę z Bobrowskiem? Prestiżowa nagroda [WIDEO]

Stary Sącz ma na swoim koncie kolejny sukces. Samorząd otrzymał dwie nagrody w architektonicznym konkursie im. Stanisława Witkiewicza organizowanym przez władze województwa małopolskiego. To wyjątkowe wyróżnienie, bo przyznawane jedynie raz na dwa lata. Grodowi św. Kingi przypadło w udziale za dwie inwestycje: Bobrowisko i nową siedzibę biblioteki w Starym Sączu.

Statuetki przyznawane są w trzech kategoriach: architektura użyteczności publicznej, architektura mieszkaniowa, przestrzeń publiczna. Enklawa przyrodnicza Bobrowisko, która powstała w tym roku w widłach rzek Dunajca i Popradu, już stała się turystycznym hitem.

Zobacz też: Enklawa Bobrowisko w Starym Sączu jest po prostu sexy! [WIDEO]

Niezwykły design tego miejsca doceniło jury konkursy o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza, przyznając jej pierwsze miejsce w kategorii przestrzeń publiczna. Jurorzy zgodnie stwierdzili, że Bobrowisko to wzór nieinwazyjnego działania w środowisku przyrodniczym. - Kameralna skala, wyszukana lokalizacja, pięknie dobrany materiał i oryginalna forma doskonale wpisana w krajobraz budują przekonanie, że nasze budowanie może też być częścią natury – czytamy w uzasadnieniu. Autorem projektu są również Wojciech Świątek i Anna Szewczyk-Świątek z 55Architekci s.c., a inwestorem: gmina Stary Sącz.

Enklawa przyrodnicza Bobrowisko, która powstała w tym roku w widłach rzek Dunajca i Popradu, już stała się turystycznym hitem.

Zobacz: Pierwsza dama RP Agata Kornhauser-Duda: wszyscy darmo miejcie! [WIDEO]

Niezwykły design tego miejsca doceniło jury konkursy o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza, przyznając jej pierwsze miejsce w kategorii przestrzeń publiczna. Jurorzy zgodnie stwierdzili, że Bobrowisko to wzór nieinwazyjnego działania w środowisku przyrodniczym.

- (…) Kameralna skala, wyszukana lokalizacja, pięknie dobrany materiał i oryginalna forma doskonale wpisana w krajobraz budują przekonanie, że nasze budowanie może też być częścią natury (…)  –brzmi fragment uzasadnienia.

 Autorem projektu są również Wojciech Świątek i Anna Szewczyk-Świątek z 55Architekci s.c., a inwestorem: gmina Stary Sącz.

ES [email protected] Film: UM w SS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku