Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
23/04/2017 - 15:00

Śnieżyce nad Sądecczyzną! Powaliły jesion i… kontenery na odzież? [FILM]

… i - co do czego policjanci i strażacy nie potrafią się nadziwić – na tym koniec. Żadnych kolizji, żadnych wypadków. Tylko te kontenery na odzież to prawdziwa zagadka.

- Jest wyjątkowo spokojnie. Mieliśmy tylko jedno zdarzenie w Polanach na drodze wojewódzkiej 981 na trasie Grybów – Krynica-Zdrój. Woda podmyła system korzeniowy jesiona a do tego drzewo obciążone było śniegiem i w końcu runęło na drogę tarasując przejazd. Usuwały je dwa zastępcy strażaków z OSP z Berestu i OSP z Krynicy – usłyszeliśmy od oficera prasowego KM PSP w Nowym Sączu.

Zobacz też: Pogoda na weekend. Czy nadal wiosna będzie tylko w kalendarzu?

Na policję dzwoniliśmy po wieści już spokojniejsi – w końcu, gdyby doszło do wypadków, to strażacy też by o nich wiedzieli. – Spokojnie, bardzo spokojnie – podsumowuje dzień do godziny 16.00 oficer dyżurny nowosądeckiej KMP.

Za to w nocy było już mniej spokojnie i tu rzeczywiście mogło dojść do dramatu. Bo ktoś, na razie tożsamość „żartownisia” nie jest znana – na sam środek drogi w Siedlcach i miejscowości Podole Górowa w gminie Gródek nad Dunajcem wytargał i przewrócił dwa kontenery na odzież używaną.

Zobacz też: Śnieg leży na Jaworzynie. Czy czeka nas biała majówka? 

- Kontenery? – pytami strażaków z niedowierzaniem. I zaraz potem przypomina nam się jak kiedyś na osiedlu Millenium mieszkańcy przestrzegali się nawzajem, by nie parkować pod kontenerami, które ktoś wywracał wprost na maski aut. – A ile razy je podpalano – dodaje oficer dyżurny.

Nikomu tłumaczyć chyba nie trzeba, że przy obecnych warunkach atmosferycznych i chwilami mocno ograniczonej widoczności, takie kontenery mogły doprowadzić do prawdziwego dramatu. Tym bardziej, że drogi w gminie Gródek nad Dunajcem są wyjątkowo kręte.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu