Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
10/08/2017 - 13:40

Smród w Pasażu Wokulskiego nie ustępuje, śmieci przybywa. Jak radzą sobie mieszkańcy i przedsiębiorcy?

Trzy tygodnie temu, na prośbę naszej czytelniczki sprawdziliśmy stan Pasażu Wokulskiego i na miejscu okazało się, że teren rzeczywiście pełen jest śmieci, brudu i smrodu. Sprawę opisaliśmy, dołączyliśmy zdjęcia. Teraz wybraliśmy się tam z kamerą, aby lepiej oddać stan rzeczy oraz porozmawiać z mieszkańcami i tamtejszymi przedsiębiorcami.

- Ten zaułek służy menelom za toaletę! Bardzo proszę o nagłośnienie problemu, musi się wreszcie znaleźć na to jakaś recepta. To jest wręcz nie do opisania! W upalne dni fetor wydziela się z pasażu, dociera też do restauracyjnego ogródka, trudno wyobrazić sobie jedzenie w takich warunkach. To może wręcz zagrażać zdrowiu ludzi. To nie jest nowa sprawa, ciągnie się to już od lat i niestety nic się z tym nie dzieje. Bardzo proszę o nagłośnienie problemu.

Zobacz też: W Pasażu Wokulskiego śmierdzi jak w wychodku. Mieszkańcy mają dość

Taki apel do redakcji "Sądeczanina" wystosowała czytelniczka, która zwraca uwagę na to, co dzieje się w pasażu Wokulskiego. Smród jaki stamtąd bije utrudnia życie mieszkańcom, ale też tamtejszym przedsiębiorcom.

Zapytani przez nas o zdanie, jak można było się domyślać, nie wypowiedzieli zbyt wielu ciepłych słów o stanie tego miejsca, a także nie wyrażali oni wielkiej wiary w uporządkowanie Pasażu Wokulskiego i rozwiązaniu wszelkich tamtejszych niedogodności. Wysłuchaliśmy opowieści o trudach z jakimi należy codziennie borykać się w tej lokalizacji.

Zobacz też: Tunel przy ulicy Kolejowej nadal straszy

Jak można wreszcie poradzić sobie z tym problemem? Brzmi kluczowe pytanie.

Sprawa zakrawa o częste, notoryczne więc łamanie prawa i o tym będziemy rozmawiać z przedstawicielami policji oraz straży miejskiej, a także zwrócimy się do przewodniczącego zarządu osiedla i jednocześnie miejskiego radnego Przemysława Gawłowskiego, który zadeklarował bacznie się przyjrzeć temu problemowi.

Michał Śmierciak ([email protected]). Wideo. Krzysztof Stachura.







Dziękujemy za przesłanie błędu