Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
przewiń w dół
19/07/2017 - 13:25

Remont mostu heleńskiego może popsuć biznes w Chełmcu?

Bezpłatny autobus, szynobus z Marcinkowic lub osiedla Helena, a może kładka dla pieszych… na razie samorządy Nowego Sącza i Chełmca przerzucają się pomysłami, jak na czas budowy mostu heleńskiego uniknąć komunikacyjnego paraliżu. Co o tym sądzą ci, którzy przez Dunajec muszą się przeprawić?

- Szynobus ma tę zaletę, że to ekologiczny środek transportu, no i w miarę szybko można się przedostać na druga stronę Dunajca - mówi zagadnięty na moście helskim mieszkaniec Chełmca. - Ale przydałaby się też kładka dla pieszych, bo przecież nie wszyscy jeżdżą samochodami czy autobusami - dodaje.

Czytaj też Chełmiec: Zamiast z Marcinkowic co godzinę puścić szynobus z Heleny co 20 minut. To najlepsze koło ratunkowe na czas budowy mostu heleńskiego

Wszyscy obawiają się paraliżu komunikacyjnego miasta. Przedsiębiorcy zastanawiają się, czy budowa mostu heleńskiego może popsuć im biznes.

- Nie wyobrażam sobie, jak dojadą do mnie klienci z Nowego Sącza. Będą się przesiadać z samochodu do autobusu, lub szynobusu? Nie bardzo to sobie wyobrażam. Lepszym rozwiązaniem byłaby budowa mostu tymczasowego - mówi przedsiębiorca z Chełmca.

Czytaj też Co z kładką dla pieszych na Dunajcu na czas remontu mostu heleńskiego? Będzie czy nie będzie

Są też i tacy, którzy wróżą miastu komunikacyjny armagedon i mówią, że z tych wszystkich proponowanych rozwiązań i tak nic wyjdzie.

(ami) Jakub Janisz, Krzysztof Olszowski 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu