Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
02/03/2018 - 19:25

Prezydent Andrzej Duda do sądeczan: Wartości przekazywane na tej ziemi z ojca na syna, z matki na córkę, są wielką wartością Sądecczyzny [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prezydent RP Andrzej Duda z pierwszą damą Agatą Kornhauser–Dudą gościli dzisiaj w Nowym i Starym Sączu. Największe spotkanie głowy państwa z mieszkańcami miasta odbyło się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. Prezydent Andrzej Duda witany był owacyjnie przez tłumy sądeczan.

Para prezydencka podczas dzisiejszej wizyty odwiedziła Nowy i Stary Sącz. Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda otworzyła nową Biblioteke Publiczną w Starym Sączu. To miasto jest szczególnie bliskie sercu prezydenta RP. Tutaj, bowiem spędził część dzieciństwa.

Zobacz też: Tylko w Sądeczanin.info: Pytamy prezydenta RP Andrzeja Dudę: czy będzie Sądeczanka, kolej i wróci I Pułk Strzelców Podhalańskich [WIDEO]

Potem para prezydencka odwiedziła Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu, szkołę, która w tym roku obchodzi jubileusz 200-lecia istnienia. Prezydent wraz z małżonką objęli nad wszystkimi wydarzeniami organizowanymi w związku z obchodami patronat honorowy. Para prezydencka spotkała się w sali gimnastycznej z gronem pedagogicznym oraz delegacjami klas. Przekazała sadzonkę rosłego dąbu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który zostanie zasadzony na sądeckich plantach.

– Proszę żebyście w momencie, kiedy przyjdzie na to sezon, zasadzili ten dąb. Także na pamiątkę naszego spotkania – mówił prezydent Andrzej Duda. – Niech wzrasta tu, a z czasem stanie się koleją z ozdób waszego wspaniałego miasta.

Nauczyciele i licealna młodzież obecna na spotkaniu mogła zrobić sobie na pamiątkę zdjęcia z parą prezydencką i porozmawiać. Później głowa państwa z małżonką spotkała się z władzami miasta i samorządowcami Sądecczyzny w ratuszu, a stamtąd prezydent Andrzej Duda przyjechał już po godz. 17.00 do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na spotkanie z mieszkańcami.  

W hali MOSiR na głowę państwa czekały tłumy sądeczan. Przyszli całymi rodzinami, by spotkać się z prezydentem Dudą. Gdy prezydent wszedł w obstawie funkcjonariuszy BOR do hali rozległy się gromkie oklaski.

- Bardzo dziękuję za to ciepłe przyjęcie w Nowym Sącza, na mojej Sądecczyźnie – powiedział prezydent RP do zgromadzonych w hali MOSiR ministrów, parlamentarzystów, samorządowców i mieszkańców miasta. Dla mnie jest to szczególny dzień. Odwiedziny w Nowym Sączu. Dzisiaj gościliśmy z małżonką w liceum, szkole o niezwykłej tradycji, szkole o wspaniałym dorobku, który tworzyli jej pedagodzy i absolwenci. Tutaj niedaleko w Starym Sączu spędziłem część swojego dzieciństwa i te wartości, o które Państwo się troszczycie, które przekazywane są na tej ziemi z ojca na syna, z matki na córkę, są wielka wartością tej ziemi. One są przede wszystkim wielką wartością Polski.

Mieszkańcy mogli porozmawiać z prezydentem i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie, a nawet selfie.

Szersze relacje z dzisiejszej wizyty prezydenckiej pary już wkrótce na naszym portalu.

[email protected], [email protected], Fot. IM i Adrian Maraś

Andrzej Duda

Wizyta pary prezydenckiej w Nowym i Starym Sączu
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu