Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 sierpnia. Imieniny: Anity, Elizy, Mirona
21/04/2018 - 16:50

Nowy Sącz/Helena: Raport drogowy. Dramatu nie ma, ale to dopiero gra wstępna [WIDEO]

Weekend jest wyjątkowo ciepły, ruch na drogach wyjątkowo duży. Jak sądeczanie radzą sobie z poruszaniem się po drogach z remontowaną ulica Barską i przeciążonym mostem heleńskim? Czy to już przedsmak tego, na co musimy być przygotowani gdy most zostanie całkowicie wyłączony z ruchu?

Zobacz też: Nie daj się zaskoczyć po zamknięciu mostu heleńskiego. Objazdy, rozkłady kursowania szynobusu i miejskich autobusów

Po godzinie 15 w piątek, czyli w czasie gdy ruch jest największy, wybraliśmy się z centrum Nowego Sącza na osiedle Helena. Czas przejazdu? Dramatu nie ma, wyrobiliśmy się w 25 minut. Gdzie było najciaśniej i trzeba było stać w korku? Na ładne parę minut zatrzymały nas światła kolejno na rondzie Solidarności, przed Gołąbkowicami i na skrzyżowaniu Lwowska-Prażmowskiego. Tu rzeczywiście tworzyły się spore korki.

Śmiało można powiedzieć, że ciągnęły się od wspomnianego skrzyżowania do świateł na skrzyżowaniu Barska – Witosa – Pieczkowskiego. Wjazd na rondo na obwodnicy płynny, ale już pas na moście od strony Chełmca mocno obciążony.

Zobacz też: Nowy Sącz: Taki jazgot trwa przy Zamenhofa godzinami! To prawdziwe piekło na ziemi! [WIDEO]

W Bulwar Narwiku na stary most heleński nawet nie próbowaliśmy się wbić, uprzedzeni o tym, że znajomi stoją w korku już ponad 20 minut. Kolejny minikorek utworzył się na skrzyżowaniu koło Urzędu Gminy w Chełmcu, ale na szczęście szybko się rozładował. Dziś sytuacja była nawet lepsza i to na całej trasie.

Czy to dobry znak? Czy jest szansa, że jakoś zamknięty most heleński przeżyjemy? Czekamy na Wasze uwagi i komentarze. Gdzie obecnie robi się najgoręcej na ulicach Nowego Sącza?

ES [email protected] Film: KS/ES

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu