Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 listopada. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
17/10/2018 - 15:25

Nowy Sącz: Pierwszy łuk na moście będzie gotowy za kilka dni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj na plac budowy mostu heleńskiego na osiedle Helena w Nowym Sączu dotrą ostatnie stalowe elementy, które pozwolą zamknąć pierwszy łuk na nowej przeprawie przez Dunajec.

Łuk od strony osiedla Helena jest już prawie gotowy. Kiedy tylko przyjadą ostatnie elementy, rozpocznie się ich montaż. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu pierwszy łuk od strony osiedla Helena zostanie domknięty. Potem rozpocznie się montaż odciągów. Po drugiej stronie Dunajca, od strony sądeckiego zamku, coraz wyraźniejszych kształtów nabiera też już drugi łuk.

- Po ich zamontowaniu, wykonawca przystąpi do deskowania oraz betonowania płyty mostu – informuje Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – Cały czas prace realizowane są tak, jak to sobie założyliśmy. Harmonogram prac jest cały czas aktualizowany.

Na tempo robót na moście heleńskim wpływ ma wiele czynników, między innym pogoda. Oby taka sprzyjająca pogoda, czyli piękna złota jesień utrzymała się jak najdłużej.

- W połowie listopada ocenimy stan zaawansowania robót związanych z budową przeprawy. Wiemy, jaka jest potrzeba. Jakie są oczekiwania mieszkańców względem tej inwestycji. Prowadzimy prawdziwy wyścig z czasem – dodaje szef MZD w Nowym Sączu.

[email protected], Fot. IM.

Most heleński

Most heleński
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Największa w regionie, nowosądecka Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, obchodziła jubileusz 60-lecia swego istnienia:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Motoryzacja Jesienią 2018 Partnerzy