Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
03/10/2018 - 13:30

Nowy Sącz: co to za tajemnicze barierki? Tą estakadą da się chodzić?

Czy piesi mogą korzystać z chodnika na estakadzie na ulicy Tarnowskiej? Jakiś czas temu ustawiono tu znak zakaz wstępu dla pieszych i barierki, które systematycznie zmieniają położenie.

Zaraz po tym jak opublikowaliśmy artykuł Czytelnicy zwrócili nam uwagę na kolejny problem w okolicy ronda Jana Pawła II, czyli Obwodnicy Północnej.

Chodzi o pas wydzielony dla pieszych na estakadzie w ciągu ulicy Tarnowskiej. Od dłuższego czasu stoi tu znak informujący o zakazie wstępu dla pieszych i zmieniające ciągle swoje położenie barierki.

- Czy tędy w ogóle można chodzić? – dopytują zdezorientowani okoliczni, którzy korzystają z tej drogi idąc do szkoły czy do pracy. Pieszo i na rowerach. 

Zobacz też: Nie będzie remontu Bulwaru Narwiku, ani estakady na Tarnowskiej. Dlaczego?

Zacznijmy od tego, że barierki same się nie przesuwają. Drogowcy nie nadążają z ich ustawianiem na właściwym miejscu. A jak tłumaczy Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg poruszanie się chodnikiem na estakadzie jest dozwolone, ale jedynie w miejscach, które nie są wyłączone z ruchu. Stąd znak zakazu i dlatego tak istotne jest, by okoliczni żartownisie zrezygnowali w zabawy w kotka i myszkę z zarządcą drogi – wtedy podstaw do wątpliwości nie będzie żadnych.

Czemu te barierki w ogóle w tym miejscu służą? Estakada na Tarnowskiej miała być wyremontowana na co zagwarantowano pieniądze w budżecie Nowego Sącza na 2018 rok. Jednak kolejne przetargi trzeba było unieważnić, bo oferty znacznie przekraczały wartość zarezerwowanych środków.

Ostatecznie pieniądze przeznaczone wcześniej na przebudowę estakady ul. Tarnowskiej zostały przesunięte przez radnych na inne zadania. Co dalej? By estakadę można było naprawić samorząd musi zabezpieczyć pieniądze na nowo w budżecie na 2019 rok.

Niezależnie od tego zamieszania drogowcy robią tu drobne naprawy, ale i tak ruch pieszych trzeba było ograniczyć.

ES [email protected] Fot. i film: KS







Dziękujemy za przesłanie błędu