Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
przewiń w dół
15/09/2017 - 12:05

Nowoczesny rozwód posłanki Gasiuk-Pichowicz w Krynicy. Szybki i bezbolesny

Wszystkie partie opozycyjne zabrały się za reformowanie wymiaru sprawiedliwości. Swoje pomysły na reformę ma też Nowoczesna, która chce szybciej rozwodzić ludzi. Jak miałoby to wyglądać?

O pomysłach Nowoczesnej na reformowanie wymiaru sprawiedliwości mówiła podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy poseł Kamila Gasiuk-Pichowicz, która zwróciła uwagę na niewydolność polskiego sądownictwa.

Czytaj też Generał Mariola Berdychowska. To ona dowodzi armią ludzi Forum Ekonomicznego  

Chodzi o to, aby część spośród 15 mln spraw, które są rozstrzygane każdego roku przez polskie sądy, przekazać innym, profesjonalnym podmiotom. W przypadku rozwodów dotyczy to urzędów stanu cywilnego - tłumaczyła posłanka.

- Urzędnicy mogliby się tym zajmować w sytuacjach bezspornych , gdy przychodzi dwoje dorosłych ludzi, z jasno określonym postulatem dotyczącym rozwodu. Nie mówimy tu o sytuacjach, kiedy w grę wchodzą kwestie dotyczące opieki nad małoletnimi dziećmi, kwestii podziału majątku, czy kwestii finansowych.

Jak zaznaczyła posłanka Gasiuk-Pichowicz to tylko jeden z elementów proponowanej  przez Nowoczesną  reformy wymiaru sprawiedliwości. Partia Ryszarda Petru jest także za uproszczonym  postępowaniem dotyczącym nakazu zapłaty, wpisu do ksiąg wieczystych czy prostych wpisów dotyczących spółek czy stowarzyszeń. Wedle propozycji Nowoczesnej mogliby zajmować się tym notariusze. 

(ami) fot. T.K

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu