Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 15 listopada. Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
17/10/2018 - 12:40

Ledwie otworzyli rondo pod zamkiem, a już je zamknęli. Co się dzieje?

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych nie można przejechać przez nowe rondo pod zamkiem. Dlaczego?

Wykonawca stawiający nowy most heleński i budujący wraz z całą infrastrukturą kładzie właśnie na nowym rondzie pod zamkiem ostatnią warstwę nawierzchni.

Prace trwają na nim od wczesnych godzin porannych. Rondo zostało zamknięte dzisiaj o godz. 5.30 rano.

Pracują na nim drogowcy i potężne maszyny. Budowa infrastruktury wokół ronda też jest zaawansowana. Chodniki są już praktycznie ułożone. Dzisiaj kostkę chodnikową układano jeszcze przy ulicy prowadzącej do nowego mostu helleńskiego. Zainstalowano też bariery ochronne.

- Skrzyżowanie pod zamkiem będzie zamknięte dwa dni po to, aby położyć na rondzie ostatnią warstwę ścieralną  - mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – Tym samym zakończą się prace związane z robotami bitumicznymi. Potem już będzie możliwe oznakowanie ronda. W przyszłym tygodniu na rondzie będziemy montować pozostałe lampy.

Na budowanym drugim rondzie na osiedlu Helena prace także postępują. Sieci w dziewięćdziesięciu pięciu procentach zostały już przełożone. W przyszłym tygodniu powinien pojawić się zarys mniejszego ronda.

- Dzisiaj od strony Heleny powinien dotrzeć ostatni stalowy element mostu – dodaje dyrektor Mirek. – Można, więc już teraz skupić się w tamtym rejonie miasta na budowie małego ronda.

[email protected], fot. IM.

Na rondzie pod zamkiem kładą ostatnią warstwę nawierzchni

Na rondzie pod zamkiem kładą ostatnią warstwę nawierzchni
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Trzeci Festiwal Filmowy "Nowy Sącz, Nowe Kino" rusza już w piątek:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Motoryzacja Jesienią 2018 Partnerzy