Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
19/07/2018 - 18:15

Kamienica: boją się kolejnych dni, bo deszcz nie przestaje padać

Mieszkańcy Kamienicy przygotowują się na kolejne dni. Boją się, że znów będą musieli walczyć z żywiołem. Wciąż usuwają szkody, jakie wyrządziła spływająca z Gorców woda.

Miniona noc była bardzo ciężka dla mieszkańców Kamienicy. Woda spływająca z Gorców zalewała ich domy i budynki gospodarcze. Mieszkańcy próbowali walczyć z żywiołem. Ustawiali worki z piaskiem i udrażniali przepusty. Wielu z nich nie spało przez całą noc. Strażacy ochotnicy z Kamienicy co chwile byli proszeni o pomoc. Niestety wielu budynków nie udało się uratować. Woda wdarła się do środka. Dzisiaj od samego rana mieszkańcy wypompowują wodę z domów i liczą straty.

- Jest tragicznie. Drogi zerwane i pozalewane domy. Kilka osób zostało ewakuowanych, bo woda wdzierała się do ich domu. Pamiętam, jak w 2007 roku powódź również dotknęła Kamienicę, ale wtedy była mniejsza woda niż w tym roku - mówi Jan Kulig, sołtys Kamienicy Górnej.

Zobacz też Mieszkańcy Szczawy przeżyli koszmar. Musieli uciekać z domów [WIDEO]

Zobacz też Mieszkańcy Zasadnego odcięci od świata. Woda podtopiła ich domy i zerwała drogę

Zamknięty został most, który znajduje się na drodze wojewódzkiej nr 968 na pograniczu Zabrzeży i Kamienicy. Postawione zostały znaki informujące o zakazie ruchu. Kierowcy nic sobie z tego nie robią. Omijają znaki i przejeżdżają przez most jak gdyby nigdy nic.

- Mieszkańcy przejeżdżają po zamkniętym moście, bo muszą dostać się do swoich domów – komentuje sołtys Kamienicy.

[email protected], fot. RG, film KS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku