Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 grudnia. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
przewiń w dół
Data Publikacji: 
06/10/2017 - 15:10

Dla własnego bezpieczeństwa rozszczelniajcie okna

Okres jesienny nieodłącznie wiąże się z tym, że rozpoczynamy ogrzewanie swoich domów oraz mieszkań. Warto zapoznać się z poradami, które mogą pomóc nie tylko w oszczędnym wykorzystaniu ciepła, ale przede wszystkim zadbać o nasze bezpieczeństwo.

- Zbliża się sezon grzewczy, nadchodzi zima, a co za tym idzie, to minusowe temperatury. Zalecam, aby rozszczelnić okna w każdym budynku czy lokalu, do pomieszczenia musi dochodzić powietrze. Przy szczelnych i zamkniętych oknach powstaje tak zwany odwrotny ciąg i spaliny zamiast kominem wychodzić na zewnątrz, wracają z powrotem przez przewody wentylacyjne. To zjawisko częste zwłaszcza w piecach gazowych - wyjaśnił nam Adam Tlałka.

Wart zwrócić również uwagę na podłączenie urządzeń w kuchni czy łazience. Nieodpowiednie może być niebezpieczne.

- Montowanie okapów i silników wyciągowych w pomieszczeniach, gdzie są urządzenia gazowe wymaga pewnej wiedzy. Przyłączanie ich do przewodu wentylacyjnego jest zabronione! Owszem można mieć okap czy pochłaniacz, ale one mają wyłapywać tłuszcze i oparty z gotowania, żeby nie plamiła się ściana. Wbudowane filtry tych urządzeń sprawiają, że powietrze wychodzi z nich już czyste - dodał mistrz kominiarski, będąc w redakcji portalu "Sądeczanin".

Michał Śmierciak ([email protected]). Film: Krzysztof Stachura


Komentarze Facebook

Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2017