Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
przewiń w dół
11/08/2017 - 11:50

4,5 tysiąca wyrzucone w błoto! Każda złotówka może kosztować życie! [FILM]

Kolejny raz trzeba było naprawiać oznakowanie przejazdu kolejowego na Wólkach przy kocich plantach. Tylko w 2017 roku Polskie Linie Kolejowe wydały na likwidację efektów chuligańskich wybryków w tym jednym miejscu 4,5 tysiąca złotych.

Zobacz też: Tu można całować tylko 3 minuty. Znak "K+R" już stoi przy Kolejowej

- Bardzo dziwią takie zjawiska jak to, że przejście służące ludziom - jest świadomie dewastowane przez ludzi. Może Ci, którzy niszczą, sami też korzystają z tego przejścia lub będą korzystali komentuje Dorota Szalacha, rzecznik prasowy PLK kolejne zniszczenia na przejeździe przy kocich plantach.

Potem informuje, że w samym 2017 roku, pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dokonywali już 3 razy poprawienia i odtworzenia osygnalizowania przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Heleny Wolskiej- na linii nr 104 Chabówka Nowy Sącz).

Zobacz też: Nasze interwencje: syf, kiła i mogiła a nie planty

- Każda z napraw wymaga zabudowy nowych znaków z podstawami. Koszt odtworzenia zdewastowanych znaków w 2017 roku szacujemy na około 4,5 tysiąca złotych – przywołuje niemałe koszty i dodaje, że.

- PLK na bieżąco monitorują stan infrastruktury kolejowej, by zagwarantować w pełni bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Dokonujemy również przeglądów terenów, będących w zarządzie PLK pod kątem utrzymania porządku i estetyki.

- Niezależnie od podejmowanych działań prewencyjnych, sprawdzamy zawsze, wszelkie sygnały otrzymywane od osób postronnych, którzy reagują na przejawy negatywnych zachowań - zastrzega na zakończenie Szalacha.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu