Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 października. Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy
29/11/2017 - 14:45

Już w piątek rusza akcja Serce-Sercu. Zobacz, jak było w ubiegłym roku

W sklepach rozbrzmiewa już świąteczna muzyka, a na stoiskach można kupić choinki, bombki i światełka. Oznacza to, że święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już w najbliższy piątek 1 grudnia rusza akcja charytatywna Serce – Sercu. Jest ona organizowana już po raz dwudziesty drugi przez Fundację Sądecką.

W wielu sklepach na Sądecczyźnie, Limanowszczyźnie, a także powiecie gorlickim znów pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać produkty żywnościowe dla osób najbardziej potrzebujących. W ubiegłym 2016 roku, w akcję włączyło się aż 46 sklepów, w których zbierana była żywność. Zbiórka nie mogłaby się odbyć bez wolontariuszy, którzy z roku na rok bardzo chętnie biorą w niej udział. W akcję zaangażowało się aż 1001 wolontariuszy z 74 szkół. Poświęcili oni na zbiórkę żywności tyle godzin, że uzbierałoby się 296 dni.

Zobacz także: SERCE-SERCU. Już 1 grudnia rusza kolejna edycja największej akcji charytatywnej na Sądecczyźnie [WIDEO]

W akcji Serce-Sercu wzięli udział także samorządowcy i muzycy, którzy razem z wolontariuszami zachęcali ludzi do składania produktów. W ubiegłym roku wielkim zainteresowanie cieszył się Kordian, znany i lubiany piosenkarz, który pochodzi z Sądecczyzny. Można było z nim zrobić zdjęcie i wziąć na pamiątkę jego autograf. Akcję uświetniła także muzyka kapeli Ciupaga z Łącka. Zespół jest znany z telewizyjnego programu „Mam talent”, w którym muzycy zajęli trzecie miejsce.  

Dzięki hojności ludzi udało się zgromadzić aż 19 ton produktów, z których sporządzono 1260 paczek dla ubogich. A jak będzie w tym roku? Jesteśmy przekonani, że razem z Waszą pomocą pobijemy rekord i pomożemy potrzebującym.

RG [email protected],Film KS

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu