Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
przewiń w dół
Data Publikacji: 
10/01/2017 - 10:45

Zegzda chce zastąpić Nowaka. Wystartuje w wyborach na prezydenta Nowego Sącza

- Jestem gotowy, żeby zostać kandydatem na prezydenta Nowego Sącza - oświadczył w RDN Nowy Sącz Leszek Zegzda, członek zarządu województwa małopolskiego z ramienia PO.

W poniedziałkowej rozmowie z diecezjalną rozgłośnią Zegzda mówił, że w Nowym Sączu panuje stagnacja i marazm.      
"Nie ma inicjatyw, które rozwijałyby miasto, tworzyły podstawy do rozwoju gospodarczego. Proste działania są potrzebne. Nie trzeba wielkiej filozofii. Trzeba otworzyć nasze tereny na gospodarkę czy stworzenie odpowiedniego szkieletu komunikacyjnego" - przekonywał samorządowiec. Zapowiedział, że jako prezydent wykorzystałby w większym stopniu, niż obecnie, potencjał kulturalny Nowego Sącza.

**
Wybory samorządowe za niecałe dwa lata. Leszek Zegzda to pierwszy lokalny polityk, który rzucił wyzwanie prezydentowi Ryszardowi Nowakowi. Na taką deklarację nie zdobył się jeszcze Ludomir Handzel, najgroźniejszy konkurent Nowaka w 2014 roku.

Zegzda zna sądecki Ratuszu jak własną kieszeń. Przez 12 lat był  wiceprezydentem miasta przy boku trzech prezydentów, kolejno, Jerzego Gwiżdża, Andrzeja Czerwińskiego i Ludomira Krawińskiego. Przed reformą samorządową w 1999 r. współpracował w zarządzie miasta m.in. z ... Ryszardem Nowakiem. Wszystko o sobie wiedzą.

Od 14. lat jest jest radnym wojewódzkim z ramienia PO. W latach 2007-2010 pełnił funkcję wicemarszałka Małopolski, od 2014 zasiada w zarządzie województwa, gdzie odpowiada m.in. za "drogi".  

Bez powodzenia kandydował do Senatu, Parlamentu Europejskiego i Sejmu.

Mało kto pamięta, że w 1990 roku Zegzda był szefem Porozumienia Centrum w Nowym Sączu (pierwsza partia braci Kaczyńskich), a następnie bliskim współpracownikiem ówczesnego posła ziemi sądeckiej Lecha Kaczyńskiego.  

W 1997 roku związał się z AWS, potem SKL, a w 2001 r. przystąpił do nowo utworzonej Platformy Obywatelskiej.  
Z wykształcenia jest teologiem po KUL. W drugiej połowie lat 80. zeszłego stulecia uczył religii  i dorabiał na taksówce.  Po przełomie ustrojowym, w maju 1990 roku zdobył mandat radnego Nowego Sącza z listy KO "S". Tak zaczęła się jego działalność publiczna.       
(HSZ)  
 
Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018