Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
przewiń w dół
07/01/2017 - 18:55

W Nowym Sączu jak w Irkucku! Temperatura poniżej -20 stopni

Przyślijcie zdjęcia swych termometrów! Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzegało, że noc z 7 na 8 stycznia będzie bardzo mroźna. I rzeczywiście, temperatura spadła poniżej -20 stopni. U Was było jeszcze zimniej? Przyślijcie zdjęcia!

​Ulica św. Jadwigi, Nowy Sącz. Fot. Bartłomiej Czub

​Fot: Łukasz Bereza

Ulica Barbackiego, niedzielny poranek. Fot. Tomasz Kowalski

Przyślijcie na adres: [email protected] zdjęcia lub filmy pokazujące jak zimno jest u Was. Opublikujemy je w serwisie. Rano wielu kierowców miało kłopoty z odpaleniem silników swych aut. Bezcenna była sąsiedzka pomoc w postaci przewodów i naładowanego akumulatora.

Służby ratownicze proszą by informować je o zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi Kontakt: Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.18 41-41-621) lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu (18 448-69-10, 18 448-69-11).

Z uwagi na znaczący spadek temperatury apelujemy do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu, by zwracali uwagę na znajdujące się w ich najbliższym sąsiedztwie osoby samotne i bezradne oraz nietrzeźwe, które przebywają w opuszczonych czy nieogrzewanych pomieszczeniach.

Prosimy o informowanie o takich osobach policję lub ośrodki pomocy społecznej, gdyż niejednokrotnie tylko wczesna reakcja może zapobiec śmierci takich osób.

Pamiętajmy! Gdy widzimy człowieka, któremu grozi zamarznięcie, reagujmy - wystarczy telefon pod  numer alarmowy 112 (lub 997 czy 986). Jeden telefon może uratować czyjeś życie!

(K) fot. arch

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu