Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
przewiń w dół
Data Publikacji: 
07/01/2017 - 18:55

W Nowym Sączu jak w Irkucku! Temperatura poniżej -20 stopni

Przyślijcie zdjęcia swych termometrów! Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzegało, że noc z 7 na 8 stycznia będzie bardzo mroźna. I rzeczywiście, temperatura spadła poniżej -20 stopni. U Was było jeszcze zimniej? Przyślijcie zdjęcia!

​Ulica św. Jadwigi, Nowy Sącz. Fot. Bartłomiej Czub

​Fot: Łukasz Bereza

Ulica Barbackiego, niedzielny poranek. Fot. Tomasz Kowalski

Przyślijcie na adres: [email protected] zdjęcia lub filmy pokazujące jak zimno jest u Was. Opublikujemy je w serwisie. Rano wielu kierowców miało kłopoty z odpaleniem silników swych aut. Bezcenna była sąsiedzka pomoc w postaci przewodów i naładowanego akumulatora.

Służby ratownicze proszą by informować je o zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi Kontakt: Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.18 41-41-621) lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu (18 448-69-10, 18 448-69-11).

Z uwagi na znaczący spadek temperatury apelujemy do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu, by zwracali uwagę na znajdujące się w ich najbliższym sąsiedztwie osoby samotne i bezradne oraz nietrzeźwe, które przebywają w opuszczonych czy nieogrzewanych pomieszczeniach.

Prosimy o informowanie o takich osobach policję lub ośrodki pomocy społecznej, gdyż niejednokrotnie tylko wczesna reakcja może zapobiec śmierci takich osób.

Pamiętajmy! Gdy widzimy człowieka, któremu grozi zamarznięcie, reagujmy - wystarczy telefon pod  numer alarmowy 112 (lub 997 czy 986). Jeden telefon może uratować czyjeś życie!

(K) fot. arch
Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018