Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
10/11/2016 - 12:20

Macierewicz chce uczyć kobiety samoobrony.Gdzie będą szkolić sądeczanki?

Plan jest prosty. Założenia jasne i konkretne, zapowiada szef MON Antoni Macierewicz. Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń w polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali słabej płci jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony. Chodzi o to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu kobiety potrafiły sobie z nimi poradzić.

To ma być nauka podstawowych technik samoobrony oraz poprawa ogólnej sprawności fizycznej. Takie są główne  to główne cele organizowanego przez MON i skierowanego do kobiet projektu Samoobrona Kobiet, realizowanego w trzydziestu polskich miastach.

Przeczytaj też Napad na jubilera w Nowym Sączu. Usłyszała "tylko nic nie kombinuj”

Każda grupa kobiet weźmie udział w sumie w ośmiu spotkaniach (organizowanych od listopada 2016 do czerwca 2017, z reguły w każdą pierwszą sobotę miesiąca) w wytypowanym obiekcie wojskowym. Panie z Sądecczyzny, które chciałyby opanować sztukę samoobrony na zajęcia mogą jeździć do Krakowa.

Zajęcia, jak zapewniał sam Antoni Macierewicz podczas zainaugurowanego 9 listopada projektu, poprowadzą instruktorzy Wojska Polskiego.

– Armia oddaje do dyspozycji naszym paniom na najbliższy czas swoich najlepszych trenerów, swoich najlepszych przedstawicieli, po to, aby mogły się panie w Polsce czuć bezpiecznie (...), ale także po to, żeby nabywały umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu – mówił szef MON

Przeczytaj też Policyjna obława na brutalnego sprawcę kilku napadów w sądeckich sklepach

W spotkaniu inaugurującym projekt uczestniczyła także znana polska aktorka Dominika Figurska, która jest twarzą kampanii promującej przedsięwzięcie .

Czego można się nauczyć?

Podczas zajęć żołnierze i wojskowi instruktorzy mają przekazać kursantkom techniki dotyczące m.in. uwalniania się z uchwytu, obrony przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem i atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zajęcia poprzedzać będzie rozgrzewka przygotowująca do wysiłku i ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Kandydatki na szkolenie powinny mieć powyżej 18 lat, cieszyć się dobrym zdrowiem, mieć polskie obywatelstwo i chcieć zdobywać nowe umiejętności. Wśród warunków uczestnictwa w szkoleniu są m.in.: przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do udziału w praktycznych zajęciach walki wręcz, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od roszczeń w stosunku do MON w razie kontuzji i posiadanie indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

MON zaleca, by zapoznać się z regulaminem uczestnictwa w zajęciach i zarezerwować miejsce. Regulamin, wykaz obiektów szkoleniowych i dane kontaktowe do instruktorów dostępne są na stronie Ministerstwa Obromy Narodowej

(ami), fot.mon.gov.pl







Dziękujemy za przesłanie błędu