Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
11/01/2017 - 06:55

Sądeccy „kodziarze” bronią swojego lidera, a on za pieniądze składek kupuje markowe ciuchy?

Mateusz Kijowski nie tylko wystawiał KOD-owi faktury na rzecz prowadzonej przez siebie firmy, ale także ze składek ruchu kupował perfumy i markowe ubrania. Swojego pryncypała oskarża o to koordynator KOD we Francji. Ja te doniesienia komentują sądeccy "kodziarze"?

Nie wiadomo na jakie sumy opiewają rachunki i kiedy miałyby być opublikowane.  Informacje o ekskluzywnych zakupach, jakie Kijowski i jego żona mieli robić w Paryżu i La Rochelle ujawnia na swoim profilu na Facebooku Maciej Klawikowski, koordynator KOD we Francji - donosi Super Ekpres.

Przeczytaj też Protesty to biznes? Kijowskiego zarobił na KOD ponad 90 tys.

 -Opublikuję rachunki z perfumerii i markowych sklepów w Paryżu i La Rochelle, gdzie pp. Kijowscy za kasę KOD »bronili demokracji« kosztem alimentów” – napisał  Klawikowski, -Dlaczego mnie nie dziwi, że upadła cesarzyca Magdalena Kijowska, ta od 95% akcji i jak widać od 100% puszek, dziwnie zamilkła?” –pisze na Facebooku koordynator KOD.

Co na to sympatycy KOD w Nowym Sączu? Na swoim profilu na Facebooku bronią swojego lidera.

"; strzał zza węgła uprzejmym donosikiem do mediów tyleż jest obrzydliwy, co bezmyślny i szkodliwy politycznie; uderza w KOD jako całość i stanowi śliczny prezencik dla prezesa, bardzo mu teraz potrzebny - pisze zwolenniczka KOD.

Przeczytaj też Żona Cezara i waga polityków. Kaliński o Kijowskim

Inna z kolei wystosowała płomienny apel w obronie  Kijowskiego

Zaufanie i zaangażowanie szerokich mas społecznych zdobył samodzielnie Mateusz Kijowski. Teraz Wy zamiast go wspierać podstawiacie mu nogi! Współpracownicy, przyjaciele, wstyd mówić! A nie trzeba było mu pomóc jeżeli wiedzieliście o jego kłopotach egzystencjalnych ?

Autorka wpisu próbuje tłumaczyć lidera KOD z wystawiania ruchowi faktur.

Ludzie! Czy wy sobie wyobrażacie że ktoś może razem z rodziną przeżyć żywić się korzonkami i popijając je wodą z kałuży bo to za darmo ????? Wszyscy jesteście kryształowi bez skazy i zmazy? Nikt z was nie wystawił sobie nigdy w życiu delegacji na samolot jadąc własnym autem, albo nie przedstawił rachunku za wyżywienie z którego nie korzystał czy za hotel śpiąc u rodziny albo przyjaciół? - czytamy na stronie sympatyków sądeckiego KOD

Tak, Mateusz rzeczywiście powinien na samym początku ujawnić, że zamiast pensji (bo za coś do diaska musi żyć) będzie wystawiał takie rachunki. Ja osobiście nie mam do niego o to ani cienia żalu! - pisze autorka wpisu i piętnuje tych sympatyków KOD, którzy donoszą  mediom na swojego lidera.

Z medialnych doniesień wynika, że to nie koniec lodów, jakie Kijowski miał  kręcić na KOD. Rzeczpospolita, powołując się na swoich informatorów donosi, że pojawiły się także inne kompromitujące lidera ruchu dokumenty, które - jak twierdzi gazeta- mają dotyczyć zawyżonych kosztów organizacji wieców.

(ami), fot Facebook 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018