Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
przewiń w dół
12/06/2016 - 20:15

IV Zjazd Sądeczan - Turniej Gmin. O pierwszym miejscu zadecydowała dogrywka (ZDJĘCIA!)

Rywalizacja była tak zacięta, że o pierwszym miejscu w Turnieju Gmin rozgrywanym w ramach IV Zjazdu Sądeczan zadecydowała dogrywka. Dzisiaj bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja gminy Łącko. Ze Starego Sącza wyjechała z pięknym pucharem i satysfakcją ze zdobytego miejsca.

IV Zjazd Sądeczan. Turniej Gmin

W tegorocznym turnieju, który odbył się na starosądeckich Błoniach w ramach IV Zjazdu Sądeczan wzięły udział gminy: Stary Sącz, Korzenna, Łącko, Grybów, Łososina Dolna i Gródek n/Dunajcem.

Pięcioosobowe drużyny wystartowały w trzech konkurencjach. Zespoły o upragnione punkty rywalizowały na murawie. W meczach piłki siatkowej zawodnicy dawali z siebie dosłownie wszystko.

IV Zjazd Sądeczan. Turniej Gmin

Potem była kolejna konkurencja - rzut piłką do kosza. Liczyło się wyczucie i precyzja. Nie było łatwo, nie było.

Na zawodników czekała jeszcze jedna, bardzo oryginalna konkurencja – rzut jabłkiem do pustego pudełka. Jabłka latały w powietrzu, ale nie każde trafiało do celu.

Nad przebiegiem turnieju czuwali sędziowie Janusz Pasiut i Maciej Rejowski.

- W piłce siatkowej była fantastyczna rywalizacja – powiedział naszemu portalowi sędzia główny turnieju Janusz Pasiut – Zespoły bardzo ambitnie walczyły o każdy punkt. Po podsumowaniu wszystkich rozegranych konkurencji trzeba było zrobić dogrywkę między zespołami gmin Łącko i Grybowa. Te dwie drużyny miały taką samą liczbę punktów. W dogrywce lepszym okazała się drużyna z Łącka. Była to naprawdę świetna zabawa.

Zwycięską drużynę gminy Łącko stanowili pracownicy Urzędu Gminy w składzie: Monika Faron, Piotr Faron, Dawid Słowik, Marzena Kałuzińska, Krzysztof Duda.

IV Zjazd Sądeczan. Turniej Gmin

- W tym turnieju bierzemy udział już drugi raz – mówi reprezentantka zwycięskiej drużyny - Rok temu zajęliśmy tutaj trzecie miejsce. Walczyliśmy do końca i udało się. Konkurencją, która okazała się dla nas najtrudniejsza była piłka siatkowa. Były od nas mocniejsze drużyny. Mieliśmy trochę problemów z przyjęciem piłki. Ale wyszliśmy na prostą, bo udało się nam wygrać inne konkurencje.    

Zdobywcy Turnieju Gmin otrzymali puchar ufundowany przez władze gminy Stary Sącz. Zespoły, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego zabrały ze Starego Sącza pamiątkowe grawertony i dyplomy.

Turniej Gmin w ramach IV Zjazdu Sądeczan - wyniki:

I miejsce – Gmina Łącko Łącko – zdobyła 5 punktów (lepsza w dobrywce).

II miejsce – Gmina Grybów – zdobyła 5 punktów.

III miejsce – Gmina Korzenna – zdobyła 4 punkty.

IV miejsce – Gminy Stary Sącz i Gródek n/Dunajcem – uzyskały po 2 punkty.

(MACH), Fot. (MACH)