Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
przewiń w dół
05/01/2017 - 18:00

Nowy Sącz: Dziwna przesyłka trafiła do sądu. Służby ratownicze w akcji (ZDJĘCIA!) [Film]

Przed budynkami Sądu Okręgowego przy ul Pijarskiej w Nowym Sączu zaroiło się dzisiaj wczesnym popołudniem od policji i strażaków. Do IV Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych sądu nadeszła przesyłka pocztowa, w której znajdowała się jakaś substancja niewiadomego pochodzenia. Pakunek zabezpieczyli wezwani ratownicy. Obeszło się bez ewakuacji pracowników i petentów sądu.

Służby ratownicze zostały zaalarmowane po godz. 12.40. Bardzo szybko przyjechały na miejsce wezwania. Wozy strażackie i radiowozy policyjne stanęły przy ul. Pijarskiej. W związku z prowadzonymi działaniami w rejonie budynków sądu zaczęły tworzyć się od razu korki.

- Sąd otrzymał dzisiaj przesyłkę z zawartością niewiadomego pochodzenia – powiedział portalowi Sądeczanin.info sędzia Mieczysław Kamiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. – Równocześnie do sądu została przesłana e-mailem informacja, z której wynikało, że ta przesyłka ma zawierać jakąś substancję.

Ratownicy, którzy dotarli do sądu od razu zabezpieczyli wspomniany pakunek w specjalnym pojemniku.

- Został on przeniesiony do budynku sądu przy ul. Pijarskiej 3 i zdeponowany w piwnicach – dodaje rzecznik sądu. – Służby ratownicze wykluczyły, aby w przesyłce znajdował się jakiś materiał radioaktywny, czy materiał wybuchowy. Na razie nie wiemy, co jest w środku. Pojemnik z przesyłką trafi do odpowiednich służb na badania.

O zdarzeniu zostało powiadomione Ministerstwo Sprawiedliwości.

Jak dowiedział się portal Sądeczanin.info. w związku z tym zdarzeniem nie przeprowadzano z budynków sądu ewakuacji pracowników, ani petentów.

Po kilku godzinach akcji odpowiednio zabezpieczony pakunek przetransportowano do Krakowa na badania.

W dzisiejszych działaniach w sądzie brali udział ratownicy z grupy chemicznej PSP z Nowego Sącza oraz strażacy-chemicy z Krakowa. Pracowali też policjanci i ochrona sądu.

Rzecznik Kamiński przyznaje, że już wcześniej zdarzały się sytuacje, że do sądu przychodziły informacje jakoby w budynku miał być podłożony ładunek wybuchowy, ale takie informacje otrzymywały także tego samego dnia i inne sądy w całej Polsce, bądź inne instytucje wymiaru sprawiedliwości. 

Sprawą zajmuje się sądecka policja. Funkcjonariusze ustalają, kto wysłał przesyłkę oraz wiadomość pocztą elektroniczną.

(MACH), Fot. (MACH)

Dziwna przesyłka trafiła do sądu

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu